• Kategorie
  • Szukaj
  • Aromaterapia

Aromaterapia

Słowo w tytule to coś, co niewątpliwie poprawi stan Twojego ciała, umysłu i ducha. Aromaterapia jest zabiegiem leczniczo-relaksacyjnym, polegającym na podgrzewaniu olejków eterycznych, które mają kojąco wpływać na osobę, uczestniczącą w sesji zabiegowej. Co ciekawe, nie jest to żadne nowe odkrycie, a ten rytuał, znany jest ludzkości od tysięcy lat.

Czym jest aromaterapia i co ona daje?

Zapachy od lat kojarzone były z czymś przyjemnym i uspokajającym. Najwcześniejsze znane badania to przeprowadzone przez francuskiego chemika  René-Maurice'a Gattefossé, który chciał poznać wpływ wywaru z lawendy na oparzenia. To właśnie on po raz pierwszy użył określenia „Aromaterapia”, nadając jednocześnie tytuł swojej książce. Czym jednak dokładnie jest aromaterapia? Dzisiejsze „leczenie zapachem”, przybiera wręcz formę sztuki. Zabieg aromaterapii polega na wprowadzeniu człowieka w stan głębokiego relaksu, następnie podgrzaniu w niewielkim pomieszczeniu olejku eterycznego, który zmienia się w kojący zapach, relaksujący oraz poprawiający samopoczucie. Aromaterapię poleca się między innymi osobom zmagającym się z dużą ilością stresu. Działanie tego sposobu relaksacji da się wytłumaczyć następująco – podgrzany olejek eteryczny powoli uwalnia uspokajający zapach, który pomaga w niwelowaniu napięcia nerwowego. Aromaterapia często jest też łączona z masażem i spokojną muzyką. 

Rodzaje olejków do aromaterapii oraz sposoby wydobywania ich zapachów

Większość olejków zapachowych może mieć także właściwości lecznicze. Wykonano szereg badań, w których udowodniono, że np. olejek lawendowy zmniejsza objawy stanu zapalnego, spowodowanego przez astmę. Zastosowanie olejków eterycznych jest jednak znacznie szersze. Oprócz leczenia można użyć ich także do kąpieli. Zapach olejku eterycznego można nie tylko rozprowadzić po łazience w trakcie kąpania, ale także dolać kilka kropel do wody w wannie. Taki zabieg nazywany jest także kąpielą aromaterapeutyczną.

Do rozsiewania zapachu służy dyfuzor zapachowy. Są różne rodzaje dyfuzorów zapachowych – od elektronicznych, aż po najprostsze, składające się z patyczków i niewielkiego szklanego pojemnika.

Niezależnie od tego, na jaki zapach i sposób leczenia zapachem się zdecydujesz, pamiętaj, by wybrać woń, która będzie maksymalnie dopasowana do Twoich preferencji. Nie każdego uspokaja lawenda, a zapach cytrusów nie u wszystkich powoduje pobudzenie do działania.

 

Czym uzupełnić relaks osiągnięty dzięki aromatoterapii?

Jako praktycy rekomendujemy połączenie domowych zabiegów wraz z lapą solną - dzięki jej działaniu zwiększa się jonizacja powietrza co natychmiastowo wpływa na samopoczucie i pogłębienie stanu relaksu.

Koniecznie sprawdź naturalne lampy solne z solii himalajskiej

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl