• Kategorie
  • Szukaj
  • Błonnik

Błonnik pokarmowy - jakie ma znaczenie dla zdrowia naszego organizmu?


Błonnik pokarmowy (włókno pokarmowe) to wszystkie substancje pochodzenia roślinnego, które nie ulegają trawieniu oraz wchłanianiu w przewodzie pokarmowym. Działa jak „szczotka”, bo wymiana zalegające resztki pokarmowe. Spadek udziału błonnika pokarmowego w diecie powodowany jest przez zastępowanie produktów pełnowartościowych żywnością wysoko przetworzoną (słodkie płatki śniadaniowe, dania instant, białe pieczywo). Aby temu zapobiec, sprawdź, jakie zdrowe nawyki dają wielkie efekty


Działanie błonnika pokarmowego

Błonnik rozpuszczanyw wodzie daje uczucie sytości i zatrzymuje treść pokarmową w żołądku na dłużej, aby organizm mógł pobrać z niej więcej cennych wartości odżywczych. Wywiera pozytywny wpływ na regulowanie poziomu glukozy we krwi oraz stężenia cholesterolu. Znajdziemy go w owsie, jęczmieniu, owocach i roślinach strączkowych.

Błonnik nierozpuszczalnyw wodzie (nieulegający trawieniu) pobudza perystaltykę jelit, ułatwia wypróżnianie, efektywnie zwalczając zaparcia. Zawierają go warzywa sezonowe, orzechy i produkty zbożowe.

Produkty bogate w błonnik, które warto włączyć na stałe do diety to ekologiczne, naturalne i zdrowe: płatki owsiane, otręby, produkty pełnoziarniste (kasza gryczana, chleb żytni, brązowy ryż), nasiona chia, siemię lniane


Czym jest błonnik witalny?

Błonnik witalny to suplement diety, pochodzący z naturalnych składników takich jak len, babka jajowata, babka płesznik. Wspiera odchudzanie, reguluje poziom cukru we krwi, zapobiega miażdżycy. Powinien znaleźć się zw diecie osób cierpiących na zaparcia oraz zmagających się z biegunkami. Błonnik witalny stosuje się do regularnego picia.


W sklepie z produktami ekologicznymi bioconieco.plznajdziesz szeroki wachlarz produktów zawierających błonnik naturalny oraz błonnik witalny:

 

BIO PLANET - seria SUPERFOODS- opakowania 150g,

PURELLA FOOD- różne rodzaje, opakowania: 50g, 100g, 200g,

INTENSON- opakowanie 250g,

Oleofarm - opakowanie 350g,

OneDayMore - opakowanie 500g,

TARGROCH - opakowanie 250g,

Apotheke - opakowanie 115g,

 

LookFood - opakowanie 150g.

 


W sklepie z bio produktami bioconieco.plznajdziesz dużą różnorodność produktów zawierających wysoki udział błonnika pokarmowego: superfoods, orzechy, owoce suszone.

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl