• Kategorie
  • Szukaj
  • Dieta ketogeniczna produkty

PRODUKTY KETOGENICZNE

Produkty ketogeniczne – co się do nich zalicza?

Będąc na diecie ketogenicznej, bardzo istotne jest spożywanie odpowiednich produktów, które dostarczą nam prawidłowej ilości białka, tłuszczu oraz węglowodanów. W sklepie ekologicznym bioconieco.pl ci z Państwa, którzy na ową dietę przeszli, bądź są nią zainteresowani, znajduje się szeroki wachlarz organicznych produktów ketogenicznych.   Wśród nich znajdą Państwo między innymi takie produkty, jak:

Keto chleb,
Keto makaron,
Keto przekąski,
Keto słodycze,
Keto sosy,
Keto masło orzechowe


Do producentów naszych zdrowych ketogenicznych produktównależą między innymi takie marki, jak: Better than foods, Diet food, BasiaBasia, Intenson, czy Pięć Przemian

Dzięki ketogenicznym produktom sklepu bioconieco.pl Państwa dieta stanie się ciekawsza oraz bogatsza o nowe smaki.

Dieta ketogeniczna – czym jest?

W diecie ketogennej ilość spożywanych tłuszczy powinna znacznie przewyższać ilość węglowodanów. W posiłkach bowiem, zawartych tłuszczy jest aż od 80 do 90%, a resztę stanowią białko oraz węglowodany. Dla porównania, w diecie standardowej tłuszczu jest tylko 35%, białka 15%, a połowę składu posiłku stanowią natomiast węglowodany. Dla osób będących na diecie ketogennej, przez niedobór owych węglowodanów ich organizm jest pozbawiony głównego źródła energii, przez co jest zmuszony znaleźć jego alternatywne źródło, jakim jest właśnie tłuszcz. Następuje wtedy tak zwana ketoza, czyli proces, w którym tłuszcze ulegają rozpadowi. Wynikiem tego procesu, jest duża przewaga poziomu stężenia ciał ketonowych nad stężeniem glukozy. Dzięki temu im organizm będzie miał mniej węglowodanów w organizmie, tym poczucie głodu będzie słabsze. Warto zaznaczyć, że przed przejściem na dietę ketogeniczną, niezbędna jest konsultacja ze specjalistą żywieniowym, który przedstawi właściwie dostosowany do nas plan posiłków oraz przekaże wszystkie potrzebne wskazówki i informacje dotyczące owej diety. Więcej informacji o ketogenicznej dieciemogą Państwo znaleźć na blogu naszego ekologicznego sklepu bioconieco.pl, na który serdecznie Państwa zapraszamy: https://bioconieco.pl/blog/dieta-ketogeniczna.

Właściwości zdrowotne diety ketogennej

Jedną z głównych zalet diety ketogenicznejjest dynamiczny spadek masy ciała (jeśli zasady diety są prawidłowo przestrzegane). Dzięki spożywaniu produktów ketogenicznych, już po miesiącu ich stosowania organizm dostaje przyjemnego zastrzyku energii, samopoczucie ulega polepszeniu, oraz jest odczuwalne miłe poczucie lekkości. Ponadto uczucie sytości ulega wydłużeniu oraz słabnie apetyt na rzeczy słodkie. Warto wspomnieć, że dietę ketogenną zaleca się osobom zmagającym się z takimi schorzeniami, jak:

  • Stwardnienie guzowate

  • Zespół doose

  • Padaczka

  • Zespół retta

  • Zespół daravet

Ekologiczne produkty ketogenne w diecie są również pomocne w różnych dolegliwościach trawiennych, takich jak wzdęcia.

 dla diety ketogenicznej w sklepie bioconieco.pl

Przygotowaliśmy również cykl wpisów nt. diety keto:

 

Wstęp do diety ketogenicznej - kompendium wiedzy. W jaki sposób ograniczyć węglowodany na diecie ketogenicznej? Jak właściwie stosować post przerywany? Czyli intermittent fasting bez tajemnic. Czym jest ketoadaptacja i jak właściwie ją przeprowadzić? Właściwa suplementacja na diecie ketogenicznej - jak ją zaplanować? Słynna kawa kuloodporana - Kompendium wiedzy. Czym jest? Jak działa? Dlaczego jest tak popularna? Przeciwwskazania i zagrożenia w diecie ketogenicznej Jakie efekty możesz osiągnąć na diecie ketogenicznej? Działanie prozdrowotne. Efekty diety ketogenicznej- zwiększony poziom energii. Efekty diety ketogenicznej - lepsza koncentracja, poprawa pamięci. Efekty diety ketogenicznej-  utrata wagi Samopoczucie na diecie ketogenicznej. Dieta keto, a depresja.

                                                                                                                  
  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl