• Kategorie
  • Szukaj
  • Ekologiczny dom i ogród

Produkty zero waste

Świat się zmienia, a wiedza ludzi na temat ekologii poszerza się wraz z dostępnością źródeł masowego przekazu. Aby odpowiedzieć na problem zanieczyszczenia planety, nadmiaru wysypisk śmieci oraz smogu, powstaje coraz więcej akcji wspierających uświadamianie społeczeństwa w zakresie problemów współczesnego świata. Jednym z odzewów ludzi na marnotrawstwo i produkcję niepotrzebnych zanieczyszczeń jest ideologia zero waste.

Czym jest zero waste?

Termin Zero wasteoznacza trend i zarazem style życia, ale coraz więcej osób uważa go za wizjonerską filozofię. Według niej ludzie powinni brać udział w naturalnym cyklu ziemi, w której wszystko, co jest wyrzucone, staje się równocześnie zasobem wykorzystanym przez inne organizmy. Zero wastewymaga diametralnego ograniczenia plastiku oraz odpadów toksycznych, z którymi nie radzi sobie planeta. Dla przeciętnego człowieka, zero wasteto styl życia polegający na wyborze takiego rodzaju produktów, które będą neutralne dla środowiska podczas utylizacji. Wśród takich produktów można znaleźć chusteczki, mydła, bambusowe szczoteczki do zębów czy nawet bambusowe patyczki higieniczne. Większość asortymentu domowego, który można zaliczyć do zero wastejest produkowana z trzciny bambusowej lub innych całkowicie biodegradowalnych materiałów.

Dodatkowym nurtem który obserwujemy jest dbanie o naturalne środowisko poprzez takie czynności jak naturalna uprawa roślin, naturalne środki kosmetyczne i naturalne środki do prania oraz do dbania o czystość w domu.    

Czy zero waste działa?

Temat zero wastejest niezwykle kontrowersyjny. Niektórzy twierdzą, że nie jest realne wprowadzanie tak dużego programu na światową, czy nawet lokalną skalę. Niemniej jednak powstanie zero wasteporuszyło problem międzynarodowej gospodarki odpadami. W myśl ekologii – nowoczesne społeczeństwa powinny dążyć, by ich odpady były za każdym razem poddawane recyclingowi czy nawet ponownie wykorzystywane.

Wybierając produkty zero waste,zmniejszamy zanieczyszczenie w bardzo niewielkim stopniu. Jednak, gdy coraz więcej ludzi będzie decydowało się na wybranie tego rodzaju ekologicznych wyrobów – może to przynieść bardzo korzystny wpływ dla środowiska.

Wyroby plastikowe dewastują lądy i oceany, a czas ich rozkładu to tysiące lat. Plastik może wpływać na choroby raf koralowych oraz niszczyć florę mórz i oceanów. Sytuacja pogarsza się, gdyż żywność zapakowana w plastikowe pojemniki w ciągu roku może zwiększyć zanieczyszczenie ziemi aż kilkukrotnie. 

Trend zero wastemoże być pierwszym, małym krokiem, który ludzie niezależnie od pochodzenia, wykonają w celu poprawienia czystości naszej planety. Czasami jednak małe kroki mogą prowadzić do wielkich rezultatów. Coraz więcej ludzi decyduje się na coraz bardziej przemyślane zakupy, a także segregowanie śmieci i recycling. Co ciekawe, tego rodzaju odpowiedzialnością nie charakteryzują się wyłącznie ludzie starsi, ale też młodsze pokolenie, którego wiedza o cywilizacyjnym problemie zanieczyszczenia jest niesłychanie duża.

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl