• Kategorie
  • Szukaj
  • Herbatka dla dziecka

W życiu każdego malucha nadchodzi moment, w którym poza mlekiem matki zaczyna pić inne rzeczy np. wodę lub herbatę. Należy jednak pamiętać, by nie podawać dzieciom tradycyjnej herbaty, ponieważ działa ona pobudzająco na organizm i mogłaby zaszkodzić maluchowi. Herbata dla dzieci jest pozbawiona pobudzających właściwości, więc bez przeszkód można taki napar podać dziecku.


Rodzaje herbat dla dzieci


Istnieje wiele typów naparów dla najmłodszych, jednak każda herbata dla noworodka ma różne właściwości. Najczęściej wybierane herbatki dla niemowląt to:

- Herbatka koperkowa (np. z firmy Apotheke)

- Herbatka z rumianku

- Herbatka z dzikiej róży i rokitnika


Istnieją również specjalne mieszanki ziół łagodzące poszczególne dolegliwości m.in herbata na kolki oraz herbata z kopru włoskiego łagodząca ból brzucha. Warta zwrócenia uwagi jest także herbatka rumiankowa dla noworodka, która ma m.in właściwości: przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne.


Jak podawać herbatki dla niemowląt?


Najważniejsze jest, aby herbata dla noworodka nie była gorąca. Powinna być w temperaturze pokojowej lub lekko ciepła, dzięki czemu dziecko nie poparzy się. Jeśli mamy wątpliwości, czy dziecko nie jest za młode na picie herbaty, to możemy mu podać specjalny napar, którym jest herbata od 1 tygodnia życia dziecka. Taka herbata jest stworzona dla najmłodszych, więc nie musimy się martwić o naszą pociechę.  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl