• Kategorie
  • Szukaj
  • Karob

Ekologiczny karob to pozbawione nasion i zmielone strąki drzewa karobowego, zwanego szarańczem strąkowym. Zastanawiałeś się kiedyś gdzie kupić mączkę chleba świętojańskiego? W sklepie bioconieco.pl przygotowaliśmy obszerną ofertę karobu oraz innych dodatków, takich jak: kakao oraz czekolada do picia.

Ponad to z artykułu, który znajduje się pod listą produktów dowiesz się: gdzie stosowany jest karob, jakie właściwości posiada karob, jakie ma zastosowanie.


Gdzie stosowany jest karob?


Karob nazywany jest inaczej chlebem świętojańskim.


 Do czego go użyć? Stosuje się go do produkcji sosów oraz lodów. Ponadto również w różnych produktach piekarniczych, cukierniczych, zbożowych. Warto też wiedzieć, że ze strąków przygotowywane są likiery i wina, a także miód karbowy. Jednym z produktów, które znajdują się w naszej ofercie jestkarob bio - Bio Planet. Strąki szarańczynu są w nim wysuszone i zmielone oraz mają ciemnobrązową barwę. Mogą stanowić substytut tradycyjnego kakao.

 

Karob a kako, jakie są różnice?

Oba produkty są bogatym źródłem witamin i składników mineralnych. Jednak są między tymi produktami różnice.

Karob ma mniej kalorii, dostarcza dużo więcej wapnia. Kakao dostarcza dwukrotnie więcej potasu i magnezu. 


Karob – wartości odżywcze


Mączka chleba świętojańskiego ma sporą wartość odżywczą. Składa się z białka, tłuszczów, wody, węglowodanów. Zawiera też dużo pierwiastków mineralnych np. witaminy A, B2, B3, D, wapń, fosfor, magnez, żelazo. Karob z mlekiem to bardzo dobry pomysł. Wystarczy, że wymieszasz te składniki, dasz na gaz i zagotujesz. Możesz do tego dodać wanilię i korzenną przyprawę.

Najtaniejmożesz kupić karob w naszym sklepie bioconieco.pl Przykładowo bio karob w proszku to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego kakao


Wpływ na zdrowie karobu 


Zastanawiasz się gdzie kupić Karob, który będzie miał? Warto również powiedzieć, jaki wpływ na zdrowie ma mączka świętojańska. Karob nie tylko ma dużo właściwości odżywczych, ale również ma szerokie zastosowanie zdrowotne. Obniża on poziom cholesterolu, zapobiega powstawaniu raka jelita, pomaga w przeziębieniach, ma działanie antyoksydacyjne, przeciwdziała zaparciom. Może okazać się też cennym wsparciem w leczenie zaburzeń np. anemii. 


Karob – produkty oraz zasosowanie 

 

W naszej ofercie znajduje się np. karob ekologiczny bio Symbio. To jeden z najzdrowszych produktów żywieniowych, jego cena jest niska. To też naturalne źródło potasu, wapnia, ryboflawiny, żelaza, witaminy B6. Poza tym możesz nawet u nas dostać baton z karobem i orzechami raw bezglutenowy bio - lifefood. Produkt jest odpowiedni dla wegan, bezglutenowy, zawiera naturalnie występujące cukry.

Karob proszek to np. karob prażony bio - Bio Europa. Idealnie nadaje się do deserów, wypieków, polew.

Składnikiem produktu jest certyfikowany składnik ekologiczny. Sklep bioconiecop.pl proponuje także napój białkowy w proszku z kakao i karobem. Co charakteryzuje karob ekologiczny bio? Na 100% znaczącą ilością błonnika, a on obniża poposiłkowe stężenie glukozy we krwi. To zaś wpływa na prewencję cukrzycy typu II. Produkt zawiera także dużo polifenoli, a one wpływają na ograniczenie zmian miażdżycowych poprzez hamowanie utleniania się frakcji LDL cholesterolu. Wybierając takie produkty, możesz czuć energię i zdrowie przez cały rok. 

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl