• Kategorie
  • Szukaj
  • Kaszka dla dziecka

KASZKA DLA DZIECKA

Kaszki dla dzieci są podstawowym produktem żywieniowym maluchów. Przy wyborze kaszki należy zwracać uwagę na czysty skład produktu. Dzięki temu nasze dzieci będą cieszyć się zdrowiem i wysokim poziomem energii.

Czy i kiedy wprowadzać kaszki zbożowe dla dzieci?

Dieta dziecka powinna zawierać produkty zbożowe głównie ze względu na bogatą zawartość węglowodanów i białek w zbożach. W żywieniu dzieci powinniśmy pamiętać o stopniowym dodawania nowych składników i produktów do diety dziecka. Dla niemowlaków najlepszym wyborem będzie kaszka manna, kaszka ryżowa, kaszka jaglana lub jęczmienna ze względu na niską zawartość błonnika, którego jeszcze nie nauczył się tolerować dziecięcy układ pokarmowy. Stopniowo jednak warto przechodzić na produkty pełnoziarniste, które są bogatsze w mikroskładniki oraz znajdują się na drugim poziomie piramidy żywienia – dlatego budujmy u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe od samego początku.

Kaszki mogą być jednym z pierwszych produktów wprowadzonych do diety niemowlaka, ponieważ są nie tylko bogatym źródłem makro składników takich jak węglowodany i białko, które jest budulcem w organizmie dziecka. Ale zawierają również wiele cennych witamin z grupy B oraz mikro składników, takich jak żelazo i magnez, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Warto również rozważyć dodanie masła lub oleju roślinnego do porcji kaszki w celu wzbogacenia jej o tłuszcze, dodanie kolejnych elementów jak owoce i warzywa może zrobić z kaszki pełnowartościowy posiłek dla małego dziecka.

Przy wyborze kaszki powinniśmy zwracać uwagę na jej skład – w naszej ofercie znajdziecie Państwo tylko sprawdzone produkty, które posiadają certyfikaty ekologiczne. Oznacza to, że do ich wytwarzania zostały wykorzystane zboża pochodzące z upraw, na których nie korzystano z pestycydów i środków chemicznych. Dlatego Kaski takich firm jak HELPA, MINIAM MNIAM cieszą się olbrzymią popularnością wśród dzieci i rodziców.  Trzeba również Pamiętać o weryfikowaniu składu pod kątem zawartości cukru i dodatków słodzących. Dowiedziono bowiem, że dzieci u których wprowadzono słodkie pokarmy we wczesnym etapie żywienia preferują potem słodki smak, co może mieć negatywne konsekwencje w przyszłości takie jak: skłonność do nadwagi, uszkodzenia szkliwa na zębach lub łatwiejszy rozwój próchnicy. Staraj się wybieraćprodukty, które nie zawierają cukru

 

Kaszki są jednymi z najczęściej wybieranych produktów do karmienia małych dzieci. Swoją popularność zawdzięczają głównie dużej zawartości witamin i minerałów (m.in żelaza), które są potrzebne do odpowiedniego rozwoju dziecka.

Jaka kaszka dla niemowląt?

Pierwsza kaszka dla niemowlaka powinna mieć drobną fakturę, dzięki czemu będzie łatwiejsza do spożycia dla noworodka. Kaszki od 4 miesiąca życia mogą mieć większą fakturę, niż kaszki dla niemowląt, ponieważ już nie sprawią dziecku problemów przy przełykaniu. Produkty te dzielą się na glutenowe i bezglutenowe. Najnowsze badania mówią, że warto podawać dzieciom kaszki zawierające gluten, jeśli te nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Istnieją również kleiki niezawierające laktozy, które będą dobrym wyborem dla dzieci nietolerujących tego związku pokarmowego. Dla najmłodszych powinno się wybierać najzdrowsze produkty czyli nie zawierające w swoim składzie cukru. W sklepie Bioconieco.pl można znaleźć kaszki  bez cukru w przystępnych cenach.

Rodzaje kaszek dla dzieci

Kaszki głównie dzieli się na glutenowe i bezglutenowe:

Kaszki zawierające gluten:

-kaszka żytnia

-kaszka pszeniczna

-kaszka owsiana (np. z firmy CZARY MAMY)

-kaszka jęczmienna 

-kaszka orkiszowa (np. z firmy BIO PLANET)

Kaszki niezawierające glutenu:

-kaszka ryżowa

-kaszka kukurydziana (np. z firmy Borowik)

-kaszka z komosy ryżowej (np. z firmy CZARY MAMY)

-kaszka z prosa

-kaszka z gryki

-kaszka jaglana (np. z firmy CZARY MAMY)

Kaszki mogą być również wielozbożowe np. z firmy Celiko lub Helpa. 


  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl