• Kategorie
  • Szukaj
  • Keto krem

KETO MASŁO ORZECHOWE

Ketogeniczne masło orzechowe w sklepie bioconieco.pl

  • Jak wiadomo, dieta ketogenicznajest dietą , która składa się w dużej mierze z tłuszczy. Dlatego najlepszymi produktami do spożycia na owej diecie są te z najwyższą zawartością tłuszczu. Do listy takich produktów należy między innymi ketogeniczne masło orzechowe, które jest w stanie już po jednej łyżeczce zaspokoić nasz głód i dać zastrzyk energii. W ekologicznym sklepie bioconieco.pl znajdą Państwo wiele rodzajów naturalnych maseł orzechowych, całkowicie przyjaznych ketegennej diecie. W naszym asortymencie można znaleźć takie produkty, jak między innymi:
  • Krem kokosowy,
  • Pasta orzechowa z orzechów arachidowych,
  • Pasta kokosowa,
  • Tahini naturalne.

Producentami naszych ketogenicznych maseł orzechowych są następujące marki: BasiaBasia, Primavika, Amaizin, Eureko, Primaeco, Cocomi.

Właściwości zdrowotne ketogenicznego masła orzechowego

Istotną zaletą keto masła orzechowego jest fakt, że zawiera on pełnowartościowe białko. Dzięki temu, masło orzechowe może być także stosowane w diecie wegańskie joraz diecie wegetariańskiej. Orzechowy krem jest także doskonałym źródłem błonnika, który redukuje stężenie glukozy we krwi, poprawia gospodarkę węglowodanową oraz usprawnia pracę jelit.

Warto wspomnieć, że naturalne masło orzechowe zawiera dużo aminokwasów, dzięki którym spożycie owego masła dostarczy naszemu organizmowi wiele energii, a także wspomoże pracę mózgu oraz poprawi koncentrację. Z tych względów ketogeniczne kremy orzechowe są idealnym składnikiem diet osób, które są aktywne fizycznie, pracują umysłowo, bądź są przemęczone. 

Do składu ekologicznego masła orzechowego należy witamina E, dająca nam wiele korzyści zdrowotnych. Do jej zalet, można zaliczyć spowalnianie procesów starzenia się skóry, przeciwdziałanie zakrzepom, tworzenie męskiego nasienia, a u kobiet wspomaga prawidłowy rozwój płodu. Zawartość witaminy E w keto kremie jest tak wysoka, że wystarczy go spożyć 30 gram, aby zapewnić naszemu organizmowi codzienne zapotrzebowanie na ową witaminę.

Nie można oczywiście zapomnieć o tym, że ketogeniczne masła orzechowa sprzyjają spadkowi masy ciała. Dzieje się tak, ponieważ są one źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, spalających naszą tkankę tłuszczową.

Krem orzechowy na keto 

Żeby masło orzechowe było przyjazne ludziom na ketogenicznej diecie, musi być całkowicie naturalne. Ketogeniczny krem orzechowy nie może być solony, słodzony, a także musi zawierać jak najniższą liczbę węglowodanów. Najlepszymi orzechami, z których są wyrabiane ekologiczne masła orzechowe, są orzechy laskowe oraz pistacje. Zawierają one bowiem mało węglowodanów, a dużo zdrowych tłuszczy.

Zastosowanieketo kremu orzechowego w kuchni

Warto wiedzieć, że w diecie ketogennej nie warto bazować na tłuszczach jedynie zwierzęcych. Zdrowe tłuszcze bowiem, są zawarte również w orzechach, pestkach, w oliwie z oliwek, oleju lnianym, a także w rybach. Masła orzechowego w keto diecie możemy użyć w połączeniu z keto chlebem. Idealnie nadadzą się także jako sos do ryb i potraw z mięsa,  a nawet jako wyśmienity dodatek do omleta.


  • Producenci