• Kategorie
 • Szukaj
 • Keto słodziki

KETO SŁODZIKI

Keto słodziki w sklepie bioconieco.pl

Wydawać by się mogło, że przejście na dietę ketogeniczną wiąże się porzuceniem wszelkich słodkości, w tym różnego rodzaju słodkich deserów. Nic bardziej mylnego! W ekologicznym sklepie bioconieco.pl zwolennicy łakoci znajdą o wiele zdrowsze zamienniki cukru i miodu, które pozwolą cieszyć się słodkim smakiem deseru, bądź herbaty, a jednocześnie nie wyprowadzą ich organizmów z procesu ketozy. W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo bowiem keto słodziki, do których należą stewia oraz erytrytol. Producentami owych słodzików w sklepie bioconieco.pl są takie marki, jak: Domos, Targroch, Intenson, Batom, czy Pięć Przemian.

Stewia – czym jest?

Ketogeniczny słodzik, którym jest stewia, należy do roślin z rodziny astrowatych. Jej dojrzała postać mierzy ok. 80 cm, a jej liście mają owalny, bądź łopatkowaty kształt o rozmiarze ok. 4 cm. Do naturalnych terenów, na których rośnie stewia należą Meksyk, Ameryka Środkowa i Południowa oraz Stany Zjednoczone. 

Stewiajest źródłem wielu minerałów, takich jak: magnez, potas, sód,  cynk, fosfor, żelazo, wapń, selen, mangan, a także miedź. Do jej składu należą również witamina B2 oraz witamina C. Nie można zapomnieć, że owy keto słodzik jest nośnikiem zdrowego i potrzebnego dla naszego organizmu białka, błonnika pokarmowego oraz tłuszczy. Ekologiczna stewia zawdzięcza swój słodki smak glikozydom, czyli substancjom, które zawierają cząsteczkę węglowodanową połączoną z częścią aglikonową.

Właściwości zdrowotne stewii

Jedną z najważniejszych zalet stewii, jest brak kalorii. Dlatego jest przyjazna dla tych, którzy chcą poprawić swoją sylwetkę. Jest ona natomiast bardzo słodka, bowiem stewia przewyższa cukier poziomem słodkości aż o 300 razy. Dla porównania, jedna łyżeczka sproszkowanej stewii odpowiada jednej szklance cukru. Jeśli chodzi i oddziaływanie ekologicznej stewii na nasz organizm, to wspomaga ona trawienie i odpowiada za regulację naszego apetytu. W odróżnieniu od cukru stewia nie sprzyja otyłości, nadwadze, cukrzycy, próchnicy, czy też nadciśnieniu tętniczemu. Nie powoduje ona również alergii, przez co jest zalecana dla osób chorujących na Fenyloketonurię. Do innych ważnych właściwości zdrowotnych stewii należą:

 • Działanie przeciwzapalne,
 • Działanie przeciwgrzybicze,
 • Działanie immunostymulujące.

Erytrytol – co to jest?

Erytrytol, zwany również erytrolem i erytrytem. Jest to alkohol cukrowy, który podczas procesu fermentacji przez drożdże, staje się gotowy do wypuszczenia na rynek, jako słodzik. Występuje on także naturalnie w takich owocach jak:

 • Gruszka,
 • Melon,
 • Winogrona,
 • Owoce morza.

Erytrytol występuje również  w sosach sojowych oraz w fermentowanych napojach takich, jak na przykład wino. Wyglądem bardzo przypomina cukier, lecz ten ketogeniczny słodzikjest od niego nieco mniej słodki. 

Właściwości zdrowotne erytrytolu

 

Do istotnych zalet ekologicznego erytrytolu należy fakt, iż jest on w stu procentach wydalany z naszego organizmu, ponieważ brak nam enzymów, które mogłyby go strawić. Jest on przyjazny dla osób zmagających się z cukrzycą, ponieważ erytrytolnie podnosi poziomu glukozy we krwi. Jego spożycie nie zagraża pojawieniu się próchnicy, a nawet zapobiega występowaniu niektórych bakterii sprzyjającym tej chorobie.  Przez to, że ten zdrowy słodzik posiada znikomej ilości kalorii, jest on w pełni przyjazny osobom dbającym o linię, bądź tym co dążą do redukcji swojej wagi. Co ciekawe, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, erytrytol spowalnia starzenie się organizmu.

 


Wstęp do diety ketogenicznej - kompendium wiedzy. W jaki sposób ograniczyć węglowodany na diecie ketogenicznej? Jak właściwie stosować post przerywany? Czyli intermittent fasting bez tajemnic. Czym jest ketoadaptacja i jak właściwie ją przeprowadzić? Właściwa suplementacja na diecie ketogenicznej - jak ją zaplanować? Słynna kawa kuloodporana - Kompendium wiedzy. Czym jest? Jak działa? Dlaczego jest tak popularna? Przeciwwskazania i zagrożenia w diecie ketogenicznej Jakie efekty możesz osiągnąć na diecie ketogenicznej? Działanie prozdrowotne. Efekty diety ketogenicznej- zwiększony poziom energii. Efekty diety ketogenicznej - lepsza koncentracja, poprawa pamięci. Efekty diety ketogenicznej-  utrata wagi

 

Samopoczucie na diecie ketogenicznej. Dieta keto, a depresja.

 

Jadłospis do diety ketogenicznej

 • Producenci
 • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl