• Kategorie
  • Szukaj
  • Ksylitol

KSYLITOL

Poznaj prozdrowotne działanie ksylitolu

Naturalne zamienniki cukruzdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. W sklepie Bioconiecoznajdziesz bardzo dużo substancji słodzących, które mogą Cię zainteresować. Wśród nich znajduje się ksylitol, który może pełnić rolę nie tylko słodkiego dodatku w kuchni, ale również zdrowego produktu. Ma on tendencję do poprawiania samopoczucia człowieka poprzez korzystny wpływ na jego organizm.

Co to jest ksylitol?

Ksylitol jest substancją, która naturalnie występuje w korze brzozy fińskiej. Z tego względu nazywany jest również cukrem brzozowym. Tego rodzaju substancję słodzącą mogą spożywać osoby chore na cukrzycę oraz takie, które pragną ograniczyć liczbę kalorii w swojej diecie. Jeżeli ktoś ma problem z insulinoopornością, również nie musi obawiać się ksylitolu. Jeżeli chodzi o wygląd, bardzo przypomina biały cukier, jednak poziom jego słodkości jest nieco niższy. Dlatego też może pomóc w skutecznym ograniczaniu spożywania słodkich przekąsek. Na stronie bioconieco.plproszek z cukrem brzozowym pakowany jest do różnej wielkości opakowań. Można zakupić 250, 350, 500 gram lub 1 kilogram. Wkładany jest również w wygodne saszetki wyprodukowane przez firmę Santini. Można je zabrać ze sobą w podróż lub do pracy. Pełnią wtedy rolę ekologicznego  słodziku. Substancje słodzące dostarczają takie firmy jak Pięć Przemian, Bio Planetoraz Vinet. Każda z nich dba o wyjątkową jakość swoich produktów.

Jakie właściwości ma cukier brzozowy?

Omawiany zamiennik cukru jest znany ze swoich zdrowotnych właściwości, ponieważ jego pochodzenie jest bardzo naturalne. Kora brzozy jest za nie odpowiedzialna. Jego regularne spożywanie z umiarem może poprawiać samopoczucie człowieka. Ponadto, przyczynia się do zwiększenia wchłaniania wapnia i w związku z tym,zmniejszenia ryzyka wystąpienia osteoporozy w przyszłości. 

Ksylitol a przywrócenie równowagi zasadowo-kwasowej organizmu

Cukier brzozowy posiada zasadowy charakter, a to oznacza, że pomaga przywracać równowagę zasadowo-kwasową organizmu. Jej zaburzenie prowadzi między innymi do otyłości oraz chorób autoimmunologicznych. Z działania produktu zadowolone będą również osoby, które borykają się z problemem drożdżaków i bakterii w organizmie. Warto zacząć regularne przyjmowanie tego produktu od pół łyżeczki. Większa ilość na samym początku może prowadzić do biegunki.

Ksylitol a odchudzanie

Opisywany zamiennik cukru posiada indeks glikemiczny równy 8, a to oznacza, że ma nikły wpływ na poziom cukru we krwi. Dzięki temu mogą go spożywać osoby, które się odchudzają. Jak już wspomniano powyżej, produkt ten korzystnie wpływa również na cukrzyków. Indeks białego cukru wynosi aż 70 i ma negatywny wpływ na organizm człowieka.

Cukier brzozowy a próchnica

Ksylitol słynie również z tego, że zapobiega powstawaniu próchnicy w jamie ustnej. Posiada takie działanie, ponieważ nie ulega fermentacji podczas jego spożywania. Z tego powodu może być bez przeszkód dodawany do wypieków i deserów. W ofercie Bioconiecoznajdują się również gumy do żucia z ksylitolem. Są na pewno o wiele zdrowsze niż tradycyjne gumy z wieloma niezdrowymi dodatkami i oczywiście białym cukrem. Przekąski z cukrem brzozowym polubią na pewno również dzieci.

Ksylitol w kuchni

Cukier brzozowy możesz stosować dokładnie tak samo jak cukier tradycyjny. Świetnie komponuje się z deserami i ciastami. Podczas ich przyrządzania masz świadomość, że tworzysz w pełni zdrową i wyśmienicie dobrą przekąskę. Twój organizm będzie wdzięczny za taką dawkę zdrowych wartości odżywczych. Jak zachowuje się ten zamiennik w wysokich temperaturach? Przede wszystkim nie ulega fermentacji i karmelizacji. Może być stosowany na zimno na przykład do koktajli lub na ciepło do wypieków. Na stronie bioconieco.plznajdziesz również ksylitol w formie cukru pudru. Możesz nim posypać upieczone ciasto lub inny deser.

Cukier brzozowy mogą zastosować nie tylko osoby z problemami zdrowotnymi. Jeżeli dbasz o swoją dietę, zadbaj również o zdrowe zamienniki tradycyjnego cukru oraz soli. Obydwa składniki często dodawane są do wszelkiego rodzaju potraw oraz przekąsek. Ekologiczną sólrównież znajdziesz w ofercie na stronie bioconieco.pl.


  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl