• Kategorie
 • Szukaj
 • Kubeczek menstruacyjny

Świadomość ekologii coraz bardziej wzrasta. Z tego powodu właśnie pojawia się bardzo dużo alternatyw produktów, które są mniej szkodliwe dla środowiska. Duża ilość kobiet używa tampony i podpaski i to właśnie te produkty również znalazły się na celowniku. Alternatywą stały siękubeczki menstruacyjne. Bioconieco to sklep, który w swojej ofercie ma bardzo dużą ilość ekologicznych produktów. Jednym z nich jest właśnie kubeczek menstruacyjny. Klienci mają do wyboru kilka rodzajów takich produktów o różnych rozmiarach i kolorach. Przykładowo kubeczek menstruacyjny czarny rozmiar M - Me Luna wykonany jest z termoplastycznego elastomeru. Posiada również pętelkę, która ułatwia pozycjonowanie i wyjmowanie. Warto podkreślić, że ten kubeczek menstruacyjny nie zawiera:


 • żeli absorbujących,

 • substancji zmiękczających,

 • silikonu,

 • lateksu,

 • białek,

 • ftalanów,

 • alkilofenoli,

 • PCV,

 • PBA.


Jakie rozmiary kubeczków menstruacyjnych oferuje sklep z ekologicznymi produktami Bioconieco?

 Dostępne wymiary kubeczków menstruacyjnych:

rozmiar S, który zalecany jest dla kobiet o słabszej menstruacji,

rozmiar L, który przeznaczony głównie jest dla kobiet, który już rodziły i które miały obfite miesiączki.

Rozmiar M natomiast zalecany jest dla kobiet, które mają umiarkowane krwawienie. 


Dlaczego koniecznie musisz zwrócić uwagę na odpowiedni dobór rozmiaru kubka menstruacyjnego?


Dzięki temu, że dobierzesz odpowiedni rozmiar kubka menstruacyjnego, zyskasz komfort oraz odpowiednie zabezpieczenie podczas menstruacji. Musisz kierować się przy wyborze rozmiaru kubeczka menstruacyjnego: obfitością miesiączek, przebytymi porodami naturalnymi oraz budową ciała. Jak działa kubeczek menstruacyjny i co to jest?


Co to jest kubeczek menstruacyjny?

 Kubeczek menstruacyjny to środek higieniczny, który po umieszczeniu go w pochwie, idealnie przylega do jej ścian. Jak działa?Nie wchłania wydzielin i krwi w przeciwieństwo do tamponów i podpasek. Kubeczek menstruacyjny ma także bardzo wiele zalet, a jedną z nich jest to, że możesz dużo zaoszczędzić, wybierając właśnie go. Możesz przykładowo zdecydować się na kupno kubeczka menstruacyjnego Różowego Sport Rozmiar S - Me Luna. Produkt możesz używać nawet  wiele lat, nie tak jak jednorazowe środki higieniczne. Dodatkowo również w ten sposób nie zanieczyszczasz powietrza.Kubek menstruacyjny nie powoduje dyskomfortu podczas aktywności fizycznej. Nie pochłania też śluzu, więc ryzyko wystąpienia infekcji intymnych jest małe. 


Jak założyć kubek menstruacyjny?


Kubek menstruacyjny nie jest trudny w użyciu. Jak założyć kubeczek menstruacyjny? Wystarczy,  że złożysz go na pół i włożysz do pochwy. Musisz również delikatnie pokierować go ku dołowi. Kubek menstruacyjnymożesz opróżnić w razie potrzeby, najpóźniej po 8-12 godzinach. Oczyszczony produkt możesz dalej używać. Jeśli chcesz wyjąć kubeczek menstruacyjny musisz chwycić za jego końcówkę oraz poruszyć go w boki, aby brzegi odessały się od pochwy. W następnej kolejności musisz ścisnąć w sposób delikatny palcami dno kubeczka i powoli wyciągnąć go na zewnątrz. 


Jakie kubeczki menstruacyjne mamy jeszcze w ofercie?


W ofercie sklepu z ekologicznymi produktami bioconieco.pl znajduje się przykładowo również doskonałykubek menstruacyjny różowy Sport Rozmiar M - Me Lunaoraz kubeczek menstruacyjny Perfect Up - róż (M). Drugi produkt został wykonany z najwyższej jakości silikonu medycznego Silpuran. Kubeczek Perfect Up został tak wykonany, że jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nie powoduje podrażnień, alergii. Nie wysusza także delikatnej śluzówki pochwy. Świetnie nadaje się jako alternatywa tamponów i podpasek jednorazowych. Cechuje go:


 • ergonomiczność,

 • elastyczność, 

 • komfort,

 • nie ma wyczuwalnego zapachu.


Czym różni się kubeczek menstruacyjny od tamponów i podpasek?

 

Oprócz tego, że kubeczek menstruacyjny jest wielokrotnego użytku, to różni się od produktów jednorazowych użytku tym, że krew przez niego nie jest wchłaniana, a jedynie zbiera się w zbiorniczku. Możesz używać kubek menstruacyjny nawet 6-12 lat, jeśli będziesz odpowiednio go oczyszczać. Najlepiej, jeśli będziesz trzymać produkt w etui. Nie należy jednak trzymać kubeczka w hermetycznie zamkniętym opakowaniu.

 • Producenci
 • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl