• Kategorie
  • Szukaj
  • Maca

Sklep z produktami ekologicznymi bioconieco.pl ma w swojej ofercie korzeń maca. Co to jest?

Maca to warzywo korzeniowe, niewielka roślina, która porasta wysokogórskie Andy.  Korzeń maca zawiera wiele związków biologicznych aktywnych m.in. błonnik pokarmowy, witaminy z grupy B, składniki mineralne np. cynk, miedź, żelazo, wapń, związki polifenolowe, sterole. 

Maca - właściwości 


Maca zawiera bardzo wiele substancji odżywczych np. nienasycone kwasy tłuszczowe, białka, węglowodany. Warto wiedzieć, że korzeń macybył wykorzystywany przez mieszkańców Peru. Był to pożywny i niezwykle zdrowy składnik diety. Można powiedzieć, że dzisiaj jest uznawany za superfoods. Polecany jest dla wszystkich osób, które dbają o zdrowie i dobrą kondycję. Maca charakteryzuje się też bogactwem minerałów, dlatego roślina ta znalazła zastosowanie w kosmetykach np. do zniszczonych i suchych włosów. 

Na co pomaga maca?


Maca na prostatę- może być z powodzeniem stosowana,  ponieważ zmniejsza ona ryzyko raka prostaty u ludzi. Ponadto również wspomaga ona produkcję hormonów przez gruczoł trzustkowy. Bardzo dobrze działa także na metabolizm, wyrównuje nastrój. Może również chronić przed rakiem. Korzeń macy znany jest również ze zdolności do zwiększenia potencji u mężczyzn. 

Dawkowanie macy 


Jeśli zaczynasz spożywać macę, dawkowaniejej początkowo powinno być stopniowe. Powinieneś zaczynać od niewielkich ilości. Przy tym także musisz obserwować, jak reaguje ciało. Dopiero potem odpowiednio zwiększać dawki. Czy są jakie przeciwwskazania do przyjmowaniamacy? Korzeń macy powinny unikać osoby, które przyjmują leki hormonalne. Odradza się również go kobietom karmiącym i ciężarnym.

Działanie korzenia macy


Maca posiada bardzo wiele właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim wspomaga odporność organizmu na stres. Ma także właściwości przeciwutleniające. Zawarte w macy substancje takie jak np. polisacharydy, fenole, glukozynolany mogą poprawiać pamięć i koncentrację. A także mogą działać bardzo korzystnie na starzejące się komórki. Warto wiedzieć, że maca może zmniejszać skutki choroby Alzheimera i Parkinsona. Korzeń maca może także wspomagać odbudowę mięśni, dzięki zawartym w nim aminokwasom. Maca to roślina, która ma właściwości pobudzające.Maca tak jak ashwagandha reguluje gospodarkę hormonalną.

 Najlepsza maca- gdzie kupić online?  Jeżeli jesteś zainteresowany sprawdzonymi produktami to w sklepie z organicznymi suplementami bioconieco.pl znajdziesz najlepszych producentów.

Polecane produkty - korzeń maca


Polecanym produktem jest Superfoods Maca Energia 33g - 60 kapsułek. Czym charakteryzują się produkty purella superfoods? Są one pełne cennych składników, które wspierają zdrowie. Maca to połączenie niezbędnych witamin, aminokwasów, więc warto się na nią zdecydować. Wytrzymałość Twojego organizmu się na pewno zwiększy, maca też zmniejsza uczucie zmęczenia. Korzeń macy ponadto wspomaga pracę mózgu, reguluje gospodarkę hormonalną oraz opóźnia procesy starzenia się organizmu. Warto ją przyjmować w stanach depresji, anemii. A także, jeśli uprawiasz wzmożony wysiłek fizyczny, umysłowy lub psychiczny. Polecana jest ona sportowcom i studentom. Inne produkty tego typu, które znajdują się w ofercie sklepu bioconieco.pl to maca (korzeń) w proszku BIO 750 g - Bio Planet, maca (korzeń) w proszku BIO 150g - Bio Planet, Maca bio. Witalność. Energia+Witamina B2 28g, maca korzeń mielony BIO 100g Intenson, maca BIO 250 tabletek 125g - BATOM, maca (korzeń) 60 kapsułek 45g - Medicura, maca bio 120 kapsułek (300mg) - Pursana. 

Podsumowanie. Działanie macy


Korzeń macy ma bardzo pozytywne działanie na nasz organizm m.in:


  • poprawia nastrój,

  • pomaga radzić sobie ze stresem,

  • wspomaga leczenie niepłodności.   • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl