• Kategorie
  • Szukaj
  • Mąka ekologiczna

Mąka jest prawdopodobnie jednym z najstarszych produktów spożywczych, pierwsze wykorzystania mąki pszennej i żytniej datuje się na 10 tys lat p.n.e. czyli na początki rolnictwa w wykonaniu człowieka. Praktycznie każda cywilizacja wykorzystywała mąkę jako jeden z głównych produktów, stanowiących podstawę do różnego rodzaju wypieków. Mocny rozwój przemysłu młynarskiego nastąpił wraz z automatyzacją produkcji. Dziś dominującym rodzajem jest mąka pszenna, często nazywana biała mąka (większość produkcji na świecie).

 

 

W tej kategorii znajdziecie Państwo wiele rodzajów mąki. Każdy nasz produkt to mąka ekologiczna, wytworzona  z ekologicznych zbóż- wyróżnia się smakiem i właściwościami. Nasza oferta jest bogata w każdy rodzaj mąki znajdziecie Państwo mąki każdego typu: bezglutenowe, ryżowe, kukurydziane, gryczane, krupczatki, kasztanowe, kokosowe i wiele innych.

 Co oznaczają typy mąki?

Mąki powstają jako wynik mocnego rozdrobnienia ziaren zboża lub orzechów.

Mąkę można podzielić ze względu na technologię produkcji rozdrobnienie – typ mąki oraz wykorzystane do jej produkcji zboża. Najzdrowsza mąka, to produkty pełnoziarniste – zawierają najwięcej błonnika, nie podlegały wysokiej obróbce termicznej, dzięki temu nie są produktem wysoko przetworzonym. Niestety mąki pełnoziarniste nie zawsze nadają się do wysokiej jakości wypieków, ponieważ mają bardziej lepką konsystencję przy finalnym produkcie.

Coraz większą popularność na rynku zyskuje mąka bezglutenowa, wśród nich są mąki z ryżu, kukurydziana, gryczana, mąka z amarantusa, kasztanowa, ciecierzycy, konopii czy mąka ziemniaczana– są one zalecane osobom posiadającym nietolerancję na gluten lub celiakię.

Kolejnym podziałem mąki jest typ rozdrobnienia:

typ 450- tortowa,

typ 550 – luksusowa,

typ 750 mąka chlebowa,

typ 2000 – mąka razowa.

https://bioconieco.pl/Maki-naturalnie-bezglutenowe-c448

https://bioconieco.pl/Maki-pszenne-w-tym-z-durum-c409

https://bioconieco.pl/Maki-zytnie-owsiane-jeczmienne-c410

https://bioconieco.pl/Skrobie-c494

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl