• Kategorie
  • Szukaj
  • Mąka kokosowa

EKOLOGICZNA MĄKA KOKOSOWA

Mąka kokosowa – dlaczego warto ją wybrać?

Ekologiczna mąka kokosowa doskonale się sprawdza, jako zamiennik dla mąki zbożowej. Ma ona bowiem o wiele więcej błonnika. W naszym kraju nie cieszy się niestety dość dużą popularnością, więc nie jest dostępna we wszystkich sklepach z żywnością. Natomiast nasz sklep biococnieco.pl o bardzo bogatym asortymencie ma Państwu do zaoferowania wysokiej jakości ekologiczne mąki kokosowe, które są produkowane przez takie marki jak: Purella food czy BioPlanet.

Czym jest mąka kokosowa?

Mąka kokosowa  jest pozyskiwana z miąższu orzecha kokosowego, dlatego posiada jasną barwę oraz ma lekko kokosowy posmak i zapach. Nie jest słodka, więc może być bez przeszkód wykorzystana w zastępstwie dla innych rodzajów mąki. Dobrze jest jednak wiedzieć, że pracując w kuchni z mąką kokosową, trzeba pamiętać o jej specyficznych uwarunkowaniach.

Czy mąka kokosowa ma gluten?

Warto podkreślić, że nasza zdrowa mąka kokosowa jest bezglutenowa, więc ci z  Państwa, którzy nie uwzględniają glutenu w swojej diecie, mogą bez przeszkód używać jej w swoich wyrobach kulinarnych. Zapraszamy również na osobny dział w naszym sklepie poświęcony produktom bezglutenowym, gdzie znajdą  Państwo o wiele więcej żywności pozbawionej glutenu. https://bioconieco.pl/Produkty-bezglutenowe-c899

Mąka kokosowa – czy jest zdrowa

Nasza ekologiczna mąka kokosowa zawiera w sobie ogromne ilości błonnika, który jest najlepszy jeśli chodzi o uchronienie naszego organizmu przed takimi schorzeniami jak cukrzyca czy choroby serca. Pełni on również rolę oczyszczania naszego przewodu pokarmowego, co w dużej mierze ułatwia nam trawienie. Mąka kokosowa nie zawiera węglowodanów, więc jest idealnym składnikiem w dietach odchudzających. Oprócz tego posiada działanie przeciwgrzybicze oraz antywirusowe.

Co można przyrządzić z mąki kokosowej?

Zdrowotną mąkę kokosową można spożywać w postaci różnego rodzaju wypieków (ciasta, naleśniki), jak i na surowo, dodając mąkę kokosową do koktajli, owsianek, czy płatków. Warto pamiętać, że nasza ekologiczna mąka kokosowa znacznie się różni od mąki pszennej, dlatego przy przyrządzaniu poszczególnych dań należy zwrócić uwagę na kilka aspektów: Używać dwa razy więcej płynów, niż przy mące pszennej, Nie ugniatać ciasta, 1 szklanka mąki pszennej = 1/3  szklanki mąki kokosowej

 Czym jest mąka ekologiczna?

 Ekologiczna zdrowa mąka różni się od zwykłej tym, że pochodzi ona z certyfikowanych upraw i młynów. Wybierane są zboża najbardziej trwałe, odporne na choroby i wysokiej jakości , dzięki czemu wyrobiona później mąka jest całkowicie pozbawiona agrochemii i jest w stu procentach naturalna. Natomiast dzięki certyfikowanemu młynowi mąka nie jest sztucznie wybielana oraz nie są dodawane do niej żadne środki mające na celu poprawić pulchność ciasta, co w konwencjonalnych mąkach i mieszankach jest praktykowane.

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl