• Kategorie
  • Szukaj
  • Makaron dla dziecka

Makaron należy do grupy produktów zbożowych, które stanowią element podstawy piramidy żywienia (zaraz po warzywach i owocach), zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.


Kiedy podać dziecku makaron po raz pierwszy?

Makaron jest jednym z pierwszych produktów, które powinniśmy wprowadzić do diety dziecka. Jeśli niemowlę jest już po kilku dniach spożywania pojedynczych warzyw i owoców, nie ma co zwlekać z podaniem makaronu dla niemowlaka. W wieku sześciu i siedmiu miesięcy podajemy dziecku kilka sztuk białego makaronu semolinowego trzy razy w tygodniu. W wieku ośmiu i dziewięciu miesięcy (oraz starszym dzieciom) dania z makaronem dla dzieci urozmaicamy makaronem z suszonymi warzywami, komponując domowy posiłek pełen cennych składników odżywczych. Makaron z dobrym składem można podawać codziennie, ponieważ produkty zbożowe powinny pojawiać się w każdym posiłku zdrowego dziecka. Warto wybierać produkty spożywcze bio, ponieważ gwarantują wysoką jakość, pochodzą z rolnictwa ekologicznego i nie zawierają zanieczyszczeń. A tego małe brzuszki najbardziej potrzebują do prawidłowego rozwoju!


Dlaczego makaron jest ważnym składnikiem diety dzieci i niemowląt?

Makaron, oraz inne produkty zbożowe, jest bogaty w węglowodany, czyli podstawowy składnik odżywczy. Węglowodany to paliwo dla naszego organizmu. Przetwarzane w glukozę, umożliwiają komórkom funkcjonowanie, zapewniając zdrowy start malucha w przyszłość. 


Jaki makaron dla niemowlaka wybrać?

Do przygotowania dla niemowlaka i dziecka posiłków głównych (czyli obiadu i kolacji) najlepiej sprawdzi się makaron z semoliny. Semolina to gruboziarnista mąka, lub drobna kasza, pozyskiwana z mielenia twardej pszenicy, tak zwanej pszenicy durum. Makaron semolinowy doskonale wchłania dressingi, więc jest niezastąpiony podczas serwowania dziecku makaronu z sosem. Dieta dziecka powinna być urozmaicona- podawaj więc różne rodzaje makaronu, w tym również makarony z mąki kukurydzianej i mąki ryżowej. 


Z czym podać makaron dla dziecka?

Bio makaron z sosem dla dzieci będzie jedną z ulubionych potraw Twojego malucha. Serwuj go z każdego rodzaju sosem (pomidorowy najlepszy, mniam…), jogurtem naturalnym, owocami, warzywami i mięsem. Dodawaj do każdego rodzaju zup. Po ugotowaniu włóż makaron do małej rączki, a dostarczysz dziecku frajdy płynącej z rozpoznawania kształtów: samochodów, zwierząt lądowych i mieszkańców oceanów.


W ofercie sklepu ze zdrową żywnością bioconieco.pl znajdziesz dla swojego malucha wyłącznie ekologiczne makarony z dobrym składem, bez glutaminianu sodu i w dobrej cenie marek Bartolini KIDS od Bartolini, Kid’s Pasta od ALB-GOLD, BioSaurus od CIBI. Wszystkie oferowane przez nas makarony zapewnią dziecku odpowiednią dawkę niezbędnych składników odżywczych oraz zagwarantują świetną zabawę podczas posiłku.


W sklepie bioconieco.pl kupisz Makarony dla dziecka:

- Makarony Bartolini KIDS - w rodzinnej manufakturze powstaje domowy makaron z suszonymi warzywami, dedykowane dzieciom i niemowlętom. Dziecko cieszy się kolorowym posiłkiem, z radością rozpoznając kształty zwierząt (kura, krowa, świnka), poznaje świat motoryzacji (samolot, pociąg, motocykl) i nakłada na palce malutkie kółeczka, które szybko znikają w buzi. Ty zaś jesteś pewna, że maluch zjada buraka, szpinak i pomidora oraz kurkumę, o której nieocenionych właściwościach przeczytasz na naszym blogu w artykule Kurkuma - kilka powodów, dla których warto ją stosować. Makarony Bartolini KIDS pakowane są po 250 gram

  • Makarony semolinowe Kid’s Pasta od ALB-GOLD - powstają z myślą o miłośnikach zwierząt. Nawet niejadek skusi się na makaron z sosem, gdy w talerzu znajdzie dinozaury, krokodyle i delfiny. Makarony pakowane są po 300 gram. 
  • Makaron BioSaurus od CIBI w kształcie dinozaurów- odpowiada na specyficzne potrzeby małych smakoszy: jest bezglutenowy, bez jajek, wegański. Wykonany z mąki kukurydzianej bio i mąki ryżowej bio.

 

 

Od dziś bio makaron będzie gościł na Waszym stole codziennie, jako symbol zdrowego i kolorowego posiłku!

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl