• Kategorie
  • Szukaj
  • Makaron gryczany

Co warto wiedzieć o makaronie gryczanym?

Trudno znaleźć osobę, która nie przepada za pysznym smakiem domowego makaronu.
W dobie zdrowego odżywiania znajdą się też amatorzy bardziej wymyślnych dodatków do zup i sałatek, do których należy makaron gryczany

Ten specjał pochodzący z dalekiego wschodu ma wyśmienity, intensywny smak, charakterystyczny dla pełnoziarnistych produktów. W Chinach i Japonii stosuje się zamienną nazwę „Soba”. Makaron gryczany to kluski o ciemnobrązowej barwie i lekko gumowatej konsystencji. Mistrzowie kuchni azjatyckiej często serwują go z warzywami
i pędami bambusa. Istnieje też jego koreańska odmiana -Naeng Myun, w której produkcji oprócz mąki gryczanej używa się także słodkich ziemniaków.

Makaron gryczany

 

Spośród wielu zdrowych produktów znajdujących się w sklepie ze zdrową żywnoscią online bioconieco.pl na uwagę zasługuje dział makaronów. Coś dla siebie znajdą tam wszyscy ci, którzy poszukują zamienników dla tradycyjnych, jajecznych makaronów, zawierających liczne alergeny oraz mających wysoki indeks glikemiczny. Jednym ze zdrowych odpowiedników jest z pewnością makaron gryczany, zyskujący coraz szerszą rzeszę zwolenników.

Makaron gryczany - zastosowanie w polskiej kuchni

W polskiej kuchni makaron gryczanyistnieje od niedawna – z każdym rokiem zdobywa jednak coraz większą popularność dzięki swoim właściwościom i wszechstronności zastosowań. Na dodatek uwagę smakoszy w makaronie gryczanym zwraca atrakcyjna cena idąca w parze z doskonałą jakością. Makaron gryczanymoże zostać dopasowany niemal do każdego dania. Można z niego wykonać zarówno obfity obiad dla całej rodziny jak i delikatną potrawkę, którą można przekąsić na szybko w pracy. Dania z udziałem azjatyckiego makaronu gryczanego, które cieszą się największą sławą to orientalne zupy – zarówno w wersjach pikantnych jak i te łagodniejsze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodawać makaron gryczanydo polskich, regionalnych potraw. 

Właściwości odżywcze makaronów gryczanych

Na ok. 100 g. makaronu gryczanego, przypada jedynie 99 kcal. Zatem jest to jeden
z dodatków do dań, który może uchodzić zaniskokaloryczny, a zarazem sycący. Poza tym zawiera on węglowodany, tłuszcze i białka, szczególnie ważne w procesie budowania masy mięśniowej i redukcji wagi.

Warto zwrócić uwagę na makarony gryczane, ponieważ stanowią one doskonały dodatek do dań dla całej rodziny. W ekologicznym markecie bioconieco.pl ze zdrową żywnością online znajdziesz ten produkt w wydaniach od firm takich jak Terrasana czy Alb Gold.

Ekologiczny makaron gryczany przepisy

 

Jeżeli jesteś zainteresowany praktycznym zastosowaniem włoskich makaronów bio w kuchni koniecznie odwiedź nasz blog! W sekcji przepisy znajdziesz całą masę pomysłów, których autorzy podpowiedzą jak przygotować dietetyczne posiłki? Więcej informacji pod adresem: https://bioconieco.pl/blog/przepisy

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl