• Kategorie
  • Szukaj
  • Mleko roślinne

MLEKO ROŚLINNE

Mleko roślinne – nie tylko do picia

Moda na „wege” i „eko” sprawiła, że popularność zyskało wiele produktów, które mają olbrzymi wpływ na nasze zdrowie. Dzięki ich stosowaniu poprawisz stan swojego organizmu, zgubisz zbędne kilogramy i poczujesz się znacznie lepiej. Jednym z takich produktów jest mleko pochodzenia roślinnego. To nic innego jak napój, który zostaje stworzony z wody i migdałów, wody i jęczmienia, wody i owsa – kombinacji jest wiele.

Sklep z żywnością ekologiczną bioconieco.pl posiada w swojej ofercie nie tylko wymienione mleka roślinne, ale także znacznie częściej występujące mleko ryżowe i mleko sojowe. W bioconieco.pl znajdziesz także mnóstwo produktów, które pomogą Ci skomponować pełnowartościowe posiłki – np. zdrowe śniadania.

Zdrowe zamienniki nabiału

Czy wiesz, że pierwsze wzmianki na temat zamienników nabiału pojawiły się już w 1226 roku? O pisano je w książce „Kitabh al-tabikh”. Jest tam mowa o mleku migdałowym. Potwierdza to teorię, że ludzie od zawsze dostrzegali wartość zdrowej żywności i zależało im na poszukiwaniu alternatyw dla produktów pochodzenia odzwierzęcego.

Okazuje się, że mleka roślinnesą nie tylko zdrowe, ale także smaczne i potrafią nadać nieco innego wyrazu popularnym potrawom. Dlatego też warto zdecydować się na ich spróbowanie także wtedy, kiedy nie cierpimy z powodu nietolerancji pokarmowych – z wiekiem mleka pochodzenia odzwierzęcego są coraz gorzej tolerowane przez nas organizm, zatem poszukiwanie zdrowego zamiennika nie jest pozbawione sensu. 


Które mleka roślinne mają najwięcej składników odżywczych?

Jeśli planujesz powolne wprowadzanie mleka roślinnego do diety, zaczynaj od maksymalnie szklanki dziennie. Napoje z konopi, orzechów czy soi, mogą nieco różnić się właściwościami, jednak początkowo przy niewielkich ilościach do wypicia, nie będzie to stanowiło dla Ciebie istotnej różnicy.

Ty, którym zależy na zwiększonych dawkach witaminy E, zaleca się mleko sojowe. Co ważne – weganie powinni zwracać większą uwagę na zawartość wapnia w produktach – dlatego też najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie spożywanie napojów dodatkowo wzbogaconych tym składnikiem. Informacja na ten temat zawsze znajduje się na opakowaniu danego produktu.

Dla miłośników słodkości, najlepszym rozwiązaniem może okazać się mleko migdałowe, bo zwykle jest ono dodatkowo dosładzane (są oczywiście dostępne także wersje totalnie pozbawione cukru). Z kolei wspomniane już mleko sojowe, cechuje się dużą zawartością białka, co szczególnie cenią sobie sportowcy oraz wszyscy Ci, którym zależy na przyroście masy mięśniowej.

Którego mleka roślinnego używać na co dzień?

W zależności od tego, na jakim efekcie zależy Ci najbardziej, możesz wybierać spośród wielu odmian mleka roślinnego. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego mleka roślinnego do kawy, idealnie sprawdzi się w tym przypadku często występujące w kawiarniach mleko sojowe lub migdałowo – owsiane. Do wypieków najlepsze jest mleko konopne, natomiast do koktajli wiele osób poleca mleko z orzechów kokosowych.

Spośród dostępnych produktów wybieraj zawsze ten, który jest maksymalnie przybliżony do Twoich preferencji. Nie sugeruj się tym, co jest odpowiednie dla Twoich znajomych – staraj się raczej czytać składy i samodzielnie wybierać takie produkty, które będą najbardziej odpowiadały Twojemu zdrowiu oraz gustom smakowym. Jeśli masz wątpliwości co do całkowitego zrezygnowania z nabiału i zastąpienia go produktami roślinnymi, najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z lekarzem, by rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Masz mnóstwo opcji do wyboru, więc wybierz tę, która jest najlepsza dla Ciebie. W ofercie naszego sklepu znajdują się tylko atestowane, w pełni bezpieczne produkty dla każdego, kto chce wzbogacić swoją dietę o zdrowe, smaczne komponenty.

 

Koniecznie przetestuj dostępne w ofercie bioconieco.pl mleka rolślinne takich firm jak:

natumi, napoje ecomil, Voelkel, Isola, Lima, PolBioEko,

Sprawdź również kategorie innych produktów wegańskich:, tj: Tempeh, Tofu, Mleko kokosowe

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl