• Kategorie
  • Szukaj
  • Naturalny kwas hialuronowy

Naturalny kwas hialuronowy

Skóra to nasza wielofunkcyjna zewnętrzna powłoka. Chroni biliony komórek przed światem zewnętrznym. Dlatego bardzo ważne jest, by dbać o nią w odpowiedni sposób. Szczególnie istotne jest nawilżenie, bo tylko nawilżona skóra może prawidłowo spełniać swoje funkcje oraz być jędrna i gładka. 

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele produktów o właściwościach nawilżających, ale niektóre z nich zawierają w swoim składzie związki chemiczne mogące u części osób powodować odwrotny skutek od zamierzonego, a w ekstremalnych przypadkach, mogą wystąpić reakcje alergiczne. Ich silne działanie  powtarzane wielokrotnie, może doprowadzić do ciężkich podrażnień skóry. Zatem dobór  właściwych kosmetyków to pierwszy i najważniejszy krok w kierunku zdrowej kondycji naskórka.

Kwas hialuronowy – dlaczego ten naturalny jest najlepszy?

Najlepszym rozwiązaniem są kosmetyki naturalnego pochodzenia, a w bardzo pokaźnej ofercie sklepu bioconieco.pl można znaleźć wyłącznie takie produkty. Poza tym cechuje je doskonała jakość, a także atrakcyjne ceny.

Jednym z nich jest kwas hialuronowy, czyli polisacharyd występujący naturalnie w tkance łącznej ludzkiego organizmu. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości higroskopijne (jedna cząsteczka tego kwasu może związać ok. 250 cząsteczek wody), jest on rekomendowany przez kosmetologów i dermatologów jako bardzo cenny „nawilżacz”, działający kompleksowo na naszą skórę. Poleca się go szczególnie w pielęgnacji skóry suchej, ale nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań co do tego, by używały go osoby o innych typach cery, ponieważ jest bardzo bezpieczny; nie wywołuje reakcji alergicznych i podrażnień, a także nie zatyka porów w skórze. Poza tym, naturalny kwas hialuronowymożna stosować cały rok, ponieważ działa łagodnie i nie powoduje fotouczuleń. 

Ochrona przeciwzmarszczkowa

Problem suchej skóry pogłębia się wraz z wiekiem. Jest to związane ze zmianami hormonalnymi w organizmie, które powodują obniżenie wilgotności naskórka poprzez zmniejszone wydzielanie łoju oraz niedobór kwasu hialuronowego. Naskórek nie może wtedy regenerować się tak szybko jak u młodszych osób i w efekcie staje się bardzo wrażliwy na czynniki zewnętrzne (mróz, wiatr, zanieczyszczenia), wiotki oraz pojawiają się na nim zmarszczki. W tej sytuacji, gdy nie zaczniemy dbać o naszą skórę, proces starzenia zachodzi niezwykle szybko. Należy zatem starać się szczególnie o odpowiednie nawilżenie i zatrzymywanie jak największej ilości wody w skórze. Nie wolno tutaj ufać obietnicom szybkiego rozwiązania problemu suchej skóry dzięki substancjom nieznanego pochodzenia. Trzeba działać szybko i zarazem skutecznie, a to jest możliwe tylko wtedy, gdy stosujemy naturalne związki. 

Naturalny kwas hialuronowygwarantuje praktycznie natychmiastowo odczuwany efekt nawilżenia, zwłaszcza w formie serum, który ma za zadanie głęboko wnikać w skórę. W tej właśnie postaci kwas ten jest dostępny w sklepie bioconieco.pl. Zespół tej firmy nie tylko zadbał o to, by sprzedawać go w formie, w której będzie dobrze się wchłaniał, ale także by można było go samodzielnie stosować w domowej pielęgnacji. 

Kwas hialuronowy idealny dla wrażliwej skóry wokół oczu

Niezwykle ważną częścią twarzy jest okolica oczu. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, dlatego szybciej się starzeje, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach u większości osób, niezależnie od wieku i płci, występuje tu efekt „zacienionego” oka. Przyczynia się do tego mała ilość snu, znikoma dbałość o dietę i aktywność fizyczną, duża ilość godzin w ciągu doby spędzona przed ekranem komputera/telewizora oraz nadmierny stres. Wszystko to jest nam dobrze znane z naszego codziennego życia, które jest przepełnione pracą. Dlatego istotne jest dbanie o nasze oczy oraz skórę wokół nich, zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn od razu po wkroczeniu w dorosłość. 

Regularne stosowanie kwasu hialuronowegopozwoli na skuteczne zredukowanie cieni pod oczami i uelastyczni skórę. Dodatkowo nada to twarzy wypoczęty wygląd, przywróci skórze blask i poprawi jej ogólną kondycję. Trzeba go jedynie precyzyjnie aplikować w tej okolicy twarzy. O to również zadbali producenci asortymentu sklepu bioconieco.pl, ponieważ dostępny tam naturalny kwas hialuronowyznajduje się w buteleczce, do której jest dołączona pipeta. Dzięki niej odmierzanie i aplikacja kosmetyku jest wygodna, szybka i precyzyjna.

 

Jak widać, naturalny kwas hialuronowyma wiele zalet i warto go zakupić oraz regularnie stosować, by na długo móc cieszyć się zdrową i piękną cerą. 

  • Producenci