• Kategorie
 • Szukaj
 • Naturalny płyn micelarny

Naturalny płyn micelarny - co to takiego?

Płyn micelarnyzostał stworzony do oczyszczania i nawilżania. Micele skutecznie usuwają makijaż oraz wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry twarzy. Podczas oczyszczania porów i tonowania skóry, płyn micelarny pozostaje dla niej niezwykle delikatny. W składzie nie zawiera alkoholu, zmniejsza podrażnienia i stany zapalne, pozostawiając skórę gładką, elastyczną i miękką. Wykazuje działanie antybakteryjne. Pozwala zachować naturalną równowagę skóry.

Płyn micelarny łączy działanie mleczka (jednak nie pozostawia tłustego filmu) oraz toniku (nie ściąga skóry jak tonik!). Łatwo i bez rozmazywania zmywa cały makijaż - z powiek oraz skóry wokół oczu. Oczyszcza cerę z podkładu i wcześniej stosowanych preparatów pielęgnacyjnych. Przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów.


Najlepszy płyn micelarny - jaki powinien być?

Dobry płyn micelarny zawiera jak najmniej składników i zbędnych dodatków takich jak SLS, konserwanty, kompozycje zapachowe, barwniki. To ogranicza ryzyko wystąpienia alergii, podrażnień i uczuleń. Osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze powinny do każdorazowego mycia twarzy, zamiast wody, używać płynów micelarnych.


Płyn micelarny - kiedy stosować?

Wiele kobiet używa płynu micelarnego jedynie do demakijażu, czyli z reguły - wieczorem. Jest to zasadniczy błąd. Nawet jeśli w dzień nie nakłada się makijażu, skóra wymaga oczyszczenia każdego wieczoru. Poranna domowa pielęgnacja z użyciem płynu micelarnego przygotowuje skórę przed innymi zabiegami.

Płyn micelarny przyda się także w ciągu dnia, bo skóra styka się z wieloma zanieczyszczeniami (kurz, wolne rodniki, dym papierosowy) i aby utrzymać dobrą kondycję na wiele lat, wymaga regularnego oczyszczania i nawilżania.

Buteleczka ze sprayem albo z pompką świetnie sprawdzi się również w podróżyoraz sytuacjach, gdzie masz trudność z dostępem do bieżącej wody.


Płyn micelarny - jak używać?

Wystarczy płatek kosmetyczny, mała buteleczka płynu micelarnego, a Twoja skóra odżywi się, odpręży i zabłyśnie na nowo. Nanieś odpowiednią dla siebie ilość płynu na płatek kosmetyczny:

 • w przypadku skóry twarzy - przetrzyj delikatnie,

 • w przypadku skóry powiek - przytrzymaj płatek przez chwilę na powiece, a następnie delikatnie przetrzyj.

Demakijaż płynem micelarnym to pierwszy etap, po którym użyj odpowiedniej dla swojego typu cery pianki, mydła lub żelu do twarzy, a następnie przejdź do kolejnych kroków pielęgnacji. Więcej tajników prawidłowego demakijażu poznasz ze wpisu na naszym blogu: Demakijaż - co o nim wiemy?


W ofercie sklepu z produktami ekologicznymi bioconieco.plznajdziesz dużą różnorodność naturalnych płynów micelarnych, a wśród nich eko produkty renomowanych firm:

 

 • Purobio - butelka o pojemności 200ml,

 • Markell Cosmetics - butelka o pojemności 200ml,

 • Eco Labolatorie - butelka o pojemności 200ml,

 • ONLY BIO - butelka z pompką 250ml,

 • YAPPCO - butelka o pojemności 110ml,

 • Eurobio Lab - butelka o pojemności 200ml.

 • Producenci
 • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl