• Kategorie
  • Szukaj
  • Olej sezamowy

Czy wiesz, żeOlej sezamowyjest uważany za najstarszy olej świata? Uzyskuje się go w wyniku tłoczenia na zimno nasion sezamu. Oleje mają wiele cennych właściwości, które powodują, że zastosowanie oleju sezamowego jest bardzo szerokie. Może służyć zarówno jako dodatek do potraw oraz jako naturalny środek kosmetyczny.  Jeżeli chcecie poznać więcej właściwości oleju sezamowego, to zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który przygotowaliśmy dla Państwa poniżej. 

Zastosowanie oleju sezamowego


Olej sezamowy stosowany jest w kosmetyce. Często jest on olejkiem do ciała. Idealnie nadaje się do skóry suchej, źle ukrwionej, dojrzałej oraz mieszanej. Ten produkt nadaje się również do masażu. Jego działanie w kosmetyce:

 

  • ma właściwości nawilżające, 
  • fotoochronne,
  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwstarzeniowe, 
  • nawilżające. 


Oleje sezamowe wspaniale nawilżają skórę oraz dodatkowo mają piękny zapach. Olej sezamowy na włosy, to bardzo dobry pomysł. Produkt pobudza krążenie w obrębie skóry głowy. Dlatego też tak łatwo może on wniknąć w głąb. Swoje zastosowanie znalazł również w kuchni, szczególnie w kuchni azjatyckiej. Stosuje się go do przygotowywania potraw słodkich i wytrawnych. Działanie w diecie oleju sezamowego jest takie, że potrafi on zredukować stres.Olej z sezamu nie nadaje się do smażenia. Najlepiej jest smażyć na oliwie z oliwek, oleju kokosowym, oleju rzepakowym. Jednak bardzo często olej sezamowyjest stosowany do potraw kuchni orientalnej, chińskiej. Nadaje się on do doprawiania potraw. Warto więc jeszcze raz podkreślić, że ten produkt znajduje swoje zastosowanie w: przemyśle kosmetycznym, salonach masażu, przemyśle spożywczym

 

 

Właściwości oleju sezamowego 

 

Olej sezamowy to zdrowy tłuszcz. Ten produkt ma bardzo pozytywny wpływ na pracę serca. Może być także pomocny w leczeniu z nadciśnieniem. Ponadto pozwala utrzymać optymalny poziom cholesterolu we krwi.


Co daje Płukanie ust olejem?

 Dzięki oleju sezamowemu, możesz utrzymać higienę zębów i dziąseł. Produkt ten nadaje siędo ssania. Płukanie nim jamy ustnej również jest możliwe. W sklepie bioconieco.plmożesz dostać wiele bio, eko, certyfikowanych olejów sezamowych. Przykładowo olej sezamowy tłoczony na zimno Nierafin, olej sezamowy (z prażonych nasion) bio, olej sezamowy Virgin bio - Bio Planete, olej sezamowy nierafinowany, olej sezamowy - Rapunzel, olej sezamowy (z prażonych nasion) bezglutenowy bio, olej sezamowy Virgin bio - Jules Brochenin. Olej sezamowy tłoczony na zimno Nierafin ma pełne właściwości odżywcze i biologiczne ziaren, jest bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, tak jak każdy olej w naszej ofercie. Gdzie kupićolej sezamowy? Już wiesz tylko w naszym sklepie bioconieco.pl


Cena oleju sezamowego

 waha się w granicach od 16 - 35 zł w zależności od producenta i aktualnej ceny surowca.
Zapraszamy

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl