• Kategorie
  • Szukaj
  • Olej słonecznikowy

W tej kategorii znajdziecie Państwo oleje słonecznikowe od sprawdzonych producentów takich jak Bio Planete, Oleofarm, Olandia, Oleje Złoto polskie. Olej słonecznikowy znajdzie zastosowanie w każdej kuchni. Więcej informacji na temat działania oleju słonecznikowego znajdziecie Państwo w artykule poniżej.

Olej słonecznikowy – zastosowanie i właściwości 


Olej słonecznikowyznajduje swoje zastosowanie w kuchni. Uznaje się, że jest on zdrowy. Warto zaznaczyć, że możemy mieć olej słonecznikowy tłoczony na ciepło i olej słonecznikowy tłoczony na zimno. Oba te produkty mają różną zawartość substancji odżywczych. Różnią się od siebie te oleje tym, że np. olej słonecznikowy tłoczony na zimno ma ciemno żółtą barwę, a ten drugi jasnożółtą. 


Olej słonecznikowy nierafinowanycechuje się intensywniejszym zapachem. Olej słonecznikowy ma w sobie dużo witaminy E. Naturalny olej słonecznikowy jest też źródłem fitosteroli. One zaś mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Pod warunkiem, że nie będziemy je przyjmować w dawce większej niż 3 g dziennie. Olej do smażenianależy wybrać inny niż olej słonecznikowy. Nie radzi się go stosować w tym celu. Jeśli chodzi o olej słonecznikowy i jego zastosowanie w kuchni, to nadaje się on idealnie do robienia majonezu, czy do sałatek. Właściwości olej słonecznikowego to:

 

  • wspomaga on przemianę materii,
  • wspiera leczenie łuszczycy,
  • obniża poziom cukru we krwi,
  • redukuje bóle głowy i stany zapalne,
  • oczyszcza organizm z toksyn.


Jeśli będziesz regularnie stosować olej słonecznikowy, wzmocnisz swój układ odpornościowy. Warto wiedzieć, że ten produkt możesz stosować do płukania ust. Olej poza tym znalazł zastosowanie również w kosmetyce. Olej słonecznikowy na włosyto dobry pomysł. Będzie on także dobry w roli kosmetyku np. do twarzy. W sklepie bioconieco.plznajdziesz bio,ekologiczne, certyfikowane oleje słonecznikowe. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie gdzie kupić online ten produkt i jaka jest jego cena, zajrzyj na stronę naszego sklepu. Możesz tam znaleźć oleje 1l, 500ml, 250 ml, 3l. 5l. 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli szukasz innego rozwiązania to odwiedź inne nasze kategorie: olej rzepakowy, olej z ostropestu, olej z czarnuszki, olej sezamowyi olej kokosowy

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl