• Kategorie
  • Szukaj
  • Olej z czarnuszki

Zdrowie w płynie – czyli czym jest i do czego wykorzystywany jest olej z czarnuszki?

Czarnuszka to roślina, która rośnie dziko na polach, ale ukryte w niej właściwości lecznicze są niesamowite. Co ciekawe w celach zdrowotnych stosowana była od tysięcy lat. Przez niektórych była  nazywana „złotem faraonów”. Dziś przeżywa swój renesans i jest polecana przez dietetyków jako suplementacja w walce z różnymi schorzeniami. Teodor Tabernaemontanus   „Nowej kompletnej księdze ziół”, podał ponad 150 zastosowań leczniczych czarnuszki. Dodajmy, że był to ok. 1560 rok. Wymienił on między innymi działanie tego zioła na ból żołądka, bóle głowy czy do okładów z jego wywaru na oczy.

Na co pomagaczarnuszka?

Jeżeli interesują jak najbardziej „domowe” sposoby na poprawę zdrowia jedną z rzeczy, którą powinieneś się zainteresować jest czarnuszka. Olejz tej rośliny to dosłownie samo zdrowie. Olej z czarnuszki jest bogaty w związki fitochemiczne wykazujące działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. 

Dla poszukujących bio-sposobów na poprawę jakości zdrowia, olej z czarnuszki powinien być nieodłącznym elementem codziennej diety. Zdrowotne właściwości czarnuszki mają dobroczynny wpływ na – skórę, włosy, zwiększanie odporności (szczególnie u dzieci), układ pokarmowy, alergie oraz pomaga w odchudzaniu (zmniejsza poziom złego cholesterolu). 

Piękna i zdrowa skóra – czyli jak używać oleju z czarnuszki, by zadbać o wygląd?

Olej z czarnuszkimożna używać na dwa sposoby – doustnie oraz miejscowo. Naniesiony na skórę zmniejsza guzy, obrzęki, zakażenia oraz infekcje grzybiczne. Posiada on świetne właściwości zmiękczające i odżywiające skórę. Olej z czarnuszki jest bowiem bogaty w tłuszcze nienasycone, które wykorzystywane są do nawilżenia błony komórkowej od wewnątrz. Stosowane zaś miejscowo świetnie regeneruje przesuszoną skórę oraz spłyca zmarszczki. 

Jak stosować go na twarz?

Należy przede wszystkim pamiętać, że kwasy tłuszczowe zawarte w olejach z czarnuszki są bardzo wrażliwe na ciepło. Wiązania w kwasach zostają zerwane w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał oleju z czarnuszkinanieś jego niewielka ilość na skórę twarzy i delikatnie rozsmaruj. Na efekty z „czarnuszkowej kuracji” będą mogły liczyć szczególnie osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry oraz trądzik. 

Ratunek dla włosów

Oprócz skóry olej z czarnuszki świetnie działa także na włosy. Jeśli nie jest Ci obce pojęcie „olejowania” włosów, ten produkt jest właśnie dla Ciebie. Stosowanie oleju z czarnuszki bezpośrednio na włosy, odżywia je i daje efekt jedwabistego blasku. Zmiękcza on włosy oraz sprawia, że mniej się przetłuszczają. 

Na co działa ten olej? Dosłownie na wszystko. Jego niesamowite właściwości sprawiają, że pobudza do pracy każdy element struktury włosów od cebulek aż po końcówki. Włosy, aby być zdrowe, potrzebują odpowiedniej stymulacji. Olej z czarnuszki stosowany jako szampon dba o mocną budowę włosa oraz jego połysk.

Olej z czarnuszki to przede wszystkim świetny emolient, który nawilża i działa ochronnie na osłonkę łodygi włosa, dając mu zdrowy i piękny wygląd już po pierwszej kuracji. Witaminy z grupy B, które zawiera olej z czarnuszki zapobiegają wypadaniu włosów.

Jak przechowywać? Jak podawać? Ile razy dziennie stosować?

Wskazane jest, by olej z czarnuszki przechowywać w temperaturze od 4 do 10 stopni Celsjusza, w lodówce, by nie stracił smaku. Chronić przed gorącym słońcem i nie stosować na rozgrzanej patelni. 

Podawać go można bezpośrednio na łyżeczce lub jako dodatek do sałatki. Ważne, by zbytnio nie podgrzewać tego płynu, gdyż może on stracić swoje własności zdrowotne.  

Optymalna dawka dla dorosłego człowieka wynosi 5 ml dziennie. Olej jest zdecydowanie lepiej wchłaniany na czczo.

Jaki olej z czarnuszki wybrać?

 

Jedną z najpopularniejszych wersji jest olej z czarnuszki egipskiej dostępny w aptekach. Jego cena waha się w granicach od 70,00 zł do 170 zł za 250 ml.


  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl