• Kategorie
  • Szukaj
  • Olej z pestek dyni

Olej z pestek dyni– eliksir dający zdrowie

To, żezdrowie ma się jedno i warto o nie dbać, wiemy wszyscy, a dobitnie przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie. Jednak jeśli chcemy naprawdę poprawić jakość naszego funkcjonowania trzeba podjąć odpowiednie kroki w kwestii żywienia i zacząć nabierać dobrych nawyków. Ograniczenie cukru i niezdrowych tłuszczy może jednak nie wystarczyć. Czasem warto stymulować nasz organizm produktami, które mają prozdrowotne właściwości. Jednym z nich, zdecydowanie wartym naszej uwagi jest – olej z pestek dyni.

Czym są oleje z pestek dynii czym różnią się od zwyczajnych olejów?

Zacznijmy od tego czym w ogóle jest olej z pestek dyni. To zyskujący popularność w ostatnim czasie produkt, pochodzący z nasion dyni zwyczajnej. Mają one lekki, orzechowy smak, dlatego świetnie nadają się do deserów, chociaż jego zastosowaniejest bardzo szerokie. 

Pestki dyni są bardzo popularne jako przekąska. Mało osób zaś wie, że można z nich zrobić doskonały olej, który ma świetne własności lecznicze.  

Olej  z pestek dynijest produktem bio, który pomaga w prawidłowym przewodnictwie nerwowym (pomaga zwalczać zaburzenia nastrojów i depresji), prostatę oraz porost włosów. Zdrowotne właściwości oleju z pestek dynimają dobroczynny wpływ na jelitaoraz pomagają w odchudzaniu.      

Ten wspaniały płyn można śmiało nazwać eliksirem młodości. Badania pokazały, że mniejsza on objawy menopauzy, poprawia samopoczucie oraz poprawia jakość włosów.

Badania wykazały, że mężczyźni, którzy przyjmowali olej z pestek dyni, zauważyli 40% wzrost liczby włosów, podczas gdy ci przyjmujący placebo, zauważyli tylko 10% wzrost liczby włosów.

Olej dyniowy bowiem zawiera dużo cennych witamin i minerałów. Olej z pestek dyni jest również bogatym źródłem tłuszczów wielonienasyconych i jednonienasyconych. Owe tłuszcze nienasycone mogą poprawić poziom cholesterolu we krwi, co pomaga osobom cierpiącym na miażdżycę, bądź borykającym się z nadwagą. 

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl