• Kategorie
  • Szukaj
  • Pieczywo bezglutenowe

PIECZYWO BEZGLUTENOWE

Zdrowe pieczywo bez glutenu

W obecnych czasach coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób gluten działa na układ trawienny. Zaczęły go unikać nie tylko osoby chorujące na celiakię, ale również takie, które pragną polepszyć stan swojego zdrowia oraz samopoczucia. W związku z tym, że najwięcej glutenu zawiera mąka z pszenicy, żyta i jęczmienia, to osoby będące na diecie bezglutenowej powinny unikać dań, stworzonych na bazie owych zbóż. Jednym z najczęściej odstawianych produktów podczas zmiany diety jest chleb. Jednak nie musisz całkowicie z niego rezygnować. U nas znajdziesz pieczywo bezglutenowe, które będzie bezpieczne dla Twojego zdrowia.

Nie musisz godzić się na życie bez chleba!

Istnieje coraz więcej możliwości wypieku chleba bez konieczności używania mąk z glutenem. Dzięki zamiennikom można stworzyć pyszne pieczywo bezglutenowe, które posłuży Ci do zrobienia kanapek. O jakich zamiennikach mowa? Z jakich mąk można zrobić zdrowy chleb?  Jakie mąki zostały użyte do zrobienia produktów na bioconieco.pl? Chleb bez glutenu można wypiec między innymi z mąki:

Gryczanej;

Jaglanej;

Kukurydzianej;

Migdałowej;

Sojowej;

Kokosowej;

Owsiana.

Powyższe mąki nie zawierają glutenu. To jest ich największa korzyść. Warto jednak wspomnieć o tym, że zawierają w sobie dużo cennych wartości odżywczych, które sprawiają, że pieczywo z nich zrobione pokochają również osoby, preferujące po prostu zdrowy styl życia.

Skorzystaj z gotowej mieszanki chlebowej!

Samodzielne zrobienie pieczywa może dać Ci ogromną satysfakcję. Do zrobienia chleba czasami potrzebne jest skomponowanie kilku mąk w odpowiednich proporcjach. Nie musisz kupować wszystkich wymienionych mąk. Nasze mieszanki są stworzone w taki sposób, aby każdy mógł zrobić chleb bezglutenowy bez żadnego problemu. Będzie on idealny dla wegan, wegetarian i osób z nietolerancją glutenu.

Gotowe pieczywo bezglutenowe w Bioconieco

Tak naprawdę każdy z nas lubi kupić coś gotowego. Chleb jest produktem, do którego jesteśmy bardzo przyzwyczajeni. Moda na jego własnoręczne przygotowanie zaczęła dopiero powracać. Natomiast w naszym sklepie proponujemy pieczywo stworzone przez producentów, którzy specjalizują się w pieczeniu chleba bez zawartości glutenu. Kupując go, możesz mieć pewność, że został stworzony z myślą o Twoim zdrowiu. Oprócz bezglutenowej mąki prezentowane w sklepie chleby mogą zawierać takie zdrowe składniki jak: otręby, błonnik roślinny, suszone pomidory oraz ziarna na przykład siemienia lnianego, prosa, dyni lub słonecznika. Omawiane pieczywo zostało wyprodukowane między innymi przez markę Incolaoraz Schar. Obie specjalizują się w tworzeniu zdrowych wypieków bezglutenowych.

Pieczywo bezglutenowe – czym kierować się podczas wyboru?

Wybierając jakikolwiek produkt, dokładnie prześledź listę składników, z których został on stworzony. To one mogą być Twoim drogowskazem. Być może na któryś z nich masz uczulenie. Warto też wybierać taki chleb, który oprócz mąki zawiera dodatkowo jeszcze siemię lnianelub inne ziarna. Te składniki będą wzmacniały Twoje zdrowie i dostarczą organizmowi wiele cennych wartości. Istotny jest również termin przydatności produktu. Zastanów się, czy na pewno zdążysz spożyć chleb przed wskazaną datą. Czasami warto kupić mieszankę, aby przygotować pieczywo w późniejszym czasie.

Pasty idealne na chleb bez zawartości glutenu

Jak już wspomnieliśmy, nietolerancja glutenu nie oznacza rezygnacji z kanapek. Wykorzystanie gotowych past warzywnychjest świetnym sposobem na przygotowanie pożywnego śniadania lub kolacji. Jest to kolejna metoda, dzięki której możesz odżywiać się zdrowo, jednocześnie prowadząc szybki styl życia. Na naszej stronie znajdziesz pasty, dzięki którym stworzysz świetne kanapki. Wśród nich jest wiele produktów bezglutenowych. Przykładem jest pasta warzywna z pomidorami i rukolą,pasta kremowa z pomidorami cherry i bazyliąoraz pasta słonecznikowa z rukolą i pomidorami. Jeżeli wolisz bardziej pikantne smaki, to możesz wybrać pastę z soczewicyprzyprawionącurry, imbirem, chili i czosnkiem. Produkty w naszym sklepie są ekologiczne i zapewnią zdrowie Twojemu ciału.

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl