• Kategorie
  • Szukaj
  • Płatki owsiane

Płatki owsianena śniadanie


Dla wielu osób to podstawa śniadania. To oczywiście dobry nawyk, bo płatki owsiane to solidne źródło wielu składników odżywczych – mowa nie tylko o witaminie B6, ale też białku. Z tego też powodu, popularna owsianka to świetny pomysł na szybkie i smaczne śniadanie – zwłaszcza dla tych, którzy zwracają uwagę na to, co ląduje w ich miskach. Nie musimy przecież mówić, że takie płatki są dużo zdrowsze od słodzonych „śniadaniówek” popularnych producentów. Nasze płatki to produkty BIO, a to oznacza najwyższe standardy i rygorystyczne normy. Chcesz mieć pewność, że jesz zdrowo i smacznie? Bioconieco.pl to najlepszy wybór!


Wbrew pozorom, popularna owsianka nie jest czymś nowym. Owies to roślina uprawna, która towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Średniowieczna Europa doskonale znała owies, a ówczesna owsianka była typowym daniem. Już wtedy utarło się przekonanie, że owies jest sycący i daje siłę na wiele godzin pracy. Co zmienia się dzisiaj? Cóż – sposób przygotowanie jest oczywiście „nieco” inny, ale przekonania pozostają takie same – dobrze przygotowana owsianka daje poczucie sytości i jest źródłem energii na cały dzień. Mówimy tutaj oczywiście tylko i wyłącznie o dobrych płatkach owsianych. Co kryje się pod hasłem „dobre płatki owsiane”? Przede wszystkim skład. Bioconieco oferuje certyfikowany skład ekologiczny. Znajdziesz tutaj zarówno warianty bez glutenu, jak i tradycyjne płatki.


Rodzaje płatków owsianych (h3)


Płatki owsianedzielą się na trzy podstawowe kategorie. Kluczem jest tutaj obróbka, której zostały poddane ziarna. W przypadku płatków owsianych zwykłych, konieczne będzie wcześniejsze ugotowanie płatków. Te są uzyskiwane najczęściej z całych ziaren. Nieco inne pod tym względem są płatki górskie. Te wystarczy jedynie zagotować, bo tutaj mówimy już o połówkach ziaren. Na uwagę zasługują także płatki owsianebłyskawiczne – te można jeść bez gotowania, bo same płatki uzyskuje się z pokrojonego owsa, który został już poddany odpowiedniej obróbce termicznej.


Oczywiście każda wersja ma swoje wady i zalety. Najczęściej dotyczą one czasu, który trzeba poświęcić na przygotowanie posiłku, ale nie można zapominać o tym, że najlepsze makro i mikro będą miały płatki zwykłe. Możesz jednak mieć pewność, że bez względu na to, jakie płatki owsianez naszego sklepu wybierzesz, będziesz zadowolony. W końcu stawiasz na produkty BIO, a to zawsze znaczy wiele dla Twojego organizmu.


Płatki owsiane– wartości odżywcze i skład


Płatki owsiane w wielu przypadkach to podstawa codziennej diety. Podstawa, bo dotyczy śniadania, które jest kluczowe w każdej zbilansowanej i prawidłowo ułożonej diecie. Dlaczego tak wielu sportowców (i nie tylko!) zwraca się w stronę płatków owsianych? Cóż, wystarczy jedno spojrzenie na makro, żeby się o tym przekonać. 100 g zwykłych płatków owsianych z reguły zawiera +/- 370 kcal. To naprawdę dobry wynik – zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jak sycące potrafią być. 100 g dostarcza także kilkadziesiąt g węglowodanów, dzięki czemu jedna porcja zapewnia energię na następne godziny. Warto wspomnieć także o tłuszczu, lub raczej o tym, że znajdziemy tutaj niezwykle ważne tłuszcze nienasycone. Do tego dochodzi jeszcze 13-14 g białka i solidną porcję błonnika, który potrafi zdziałać cuda dla pracy jelit.


Tyle dobroci w jednej miseczce – to prawdziwa bomba! Właśnie dlatego ludzie chętnie sięgają po owsiankę. Prawdziwą owsiankę – z odpowiednimi płatkami owsianymi i własnymi dodatkami wedle uznania i potrzeb. Chcesz się przekonać, jak wielką moc mają produkty BIO? Nasze płatki pokażą Ci co nieco!


Zacznij nowy rozdział z płatkami owsianymi!


Chciałbyś coś zmienić we własnym życiu? Może marzy Ci się inna sylwetka albo forma życia? Na poprawę swojej kondycji zawsze można znaleźć prosty sposób – najlepszym jest właściwa dieta. Dlaczego piszemy, że to prosty sposób? Bo z Bioconieco jesz zdrowo i smacznie! Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze produkty z certyfikowanym składem ekologicznym, dzięki czemu pilnowanie diety jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Z nami szybko przekonasz się, że dieta wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Ona równie dobrze może być przyjemną rutyną, która nigdy się nie nudzi, a sama praktyka sprawia wyłącznie przyjemność. Żeby tak było, trzeba stawiać na właściwe produkty – to wszystko!


Idealnym przykładem są tutaj nasze płatki owsiane. Stanowią one bazę do świetnej owsianki, którą możesz przygotować wedle uznania. Od Ciebie zależy, na jakie smaki i owoce się zdecydujesz, ale gwarantujemy Ci, że będzie nie tylko smacznie, ale przede wszystkim zdrowo. Koniec z podjadaniem i uczuciem głodu. Owsianka będzie sycąca i zapewni energię na cały dzień – bez uczucia ciężkości lub jakiegokolwiek dyskomfortu.


Płatki owsiane to samo zdrowie!


O pozytywnych właściwościach płatków owsianych powiedziano już naprawdę wiele. Są niezastąpione przy odchudzaniu dzięki zawartości błonnika rozpuszczalnego w wodzie, czyli beta-glukanu. Błonnik nie tylko reguluje i poprawia pracę jelit, ale też zapewnia poczucie sytości. W czym jeszcze pomagają płatki owsiane? Dowiedziono naukowo, że rozpuszczalny błonnik wpływa także na poziom cholesterolu. Beta-glukan po raz kolejny staje na wysokości zadania i opóźnia wchłaniania tłuszczów, wspierając przy tym wydalanie cholesterolu.


To jeszcze nie koniec – po prostu trzeba wspomnieć o tym, że płatki owsianeobniżają ciśnienie krwi. W wielu przypadkach mówimy tutaj o znaczny obniżeniu ciśnienia, więc osoby, które cierpią z tego powodu, a jeszcze nie zdążyły się przekonać do płatków owsianych, powinny jak najszybciej nadrobić wszelkie zaległości!


Wymieniać można jeszcze długo – płatki owsianeto źródło magnezu, stabilizują poziom cukru i mają realny wpływ na wiele innych czynników. Wymienienie wszystkich zalet zdrowotnych byłoby więc sporym wyzwaniem. Ograniczymy się więc do prostego wniosku – na płatkach owsianych skorzysta każdy. Bez wyjątku. Jeśli zależy Ci na zdrowym trybie życia, to Biocenieco zawsze będzie dobrym wyborem!


Najlepsze płatki owsiane– przepisy, które zachwycają!


Chyba nie przesadzimy, jeśli napiszemy tutaj, że odpowiednie przygotowanie płatków owsianych nie jest szczególnie wymagające. Wszelkie przepisy są banalnie proste i wiele zależy od indywidualnych upodobań. Zaznaczamy jednak, że płatki owsianeszczególnie dobrze komponują się z wszelkimi produktami mlecznymi. Płatki zwykłe i górskie najlepiej gotować na mleku, podczas gdy płatki błyskawiczne można spokojnie zjeść z jogurtem. Co dodajemy do takich płatków owsianych, żeby stworzyć coś naprawdę smacznego? Przede wszystkim owoce sezonowe!

 

Fajnie sprawdzą się także bakalie. Ogólnie rzecz biorąc, zarówno owoce, jak i bakalie mają bardzo dobry wpływ na jakość owsianki. Chodzi nie tylko o jej smak, ale też wartości odżywcze. Takie bakalie są przecież świetnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, a owoce – no, tutaj chyba nie musimy się rozpisywać. Owoce były, są i będą pożądane w każdej diecie. Płatki owsianena pewno wiele zyskają na takim połączeniu.

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl