• Kategorie
  • Szukaj
  • Produkty bezglutenoweW kategorii znajdziecie Państwo produkty bezglutenowe, które są odpowiednie dla osób które posiadają nietolerancję na gluten. Na podstawie aktualnych doniesień widzimy wzrost rozpoznawalności wielu chorób autoimmunologicznych takich jak celiakia, choroba Leśniowskiego-Crohna, choroba Hashimotoi wiele innych. Podstawą wspierającą leczenie chorób układu pokarmowego oraz wielu chorób autoimmunologicznych jest odpowiednia dieta. Najczęściej lekarze zalecają stosowanie diety bezglutenowej. Wiele osób, które nawet nie posiadają zdiagnozowanych wyżej wymienionych dolegliwości odczuwa wyraźną poprawę własnego samopoczucia oraz funkcjonowania organizmu w momencie, kiedy stosują dietę bezglutenową lub wyraźnie ograniczają gluten. Najczęściej występującą trudnością we wdrożeniu diety bezglutenowej jest smak potraw oraz przyzwyczajenia wynikające z budowanych przez wiele lat nawyków żywieniowych. Naprzeciw tym problemom wychodzą producenci produktów bezglutenowych, którzy przygotowują pyszne bezglutenowe zamienniki najpopularniejszych dań. Takie produkty znajdziecie Państwo w naszym sklepie, przygotowaliśmy dla Państwa podział na kategorie produktów bezglutenowych jak: chleby i bułki bezglutenowe, desery bezglutenowe, bezglutenowe dodatki do potraw. Dodatkowo zapraszamy do naszego bloga, gdzie w sekcji przepisy znajdziecie Państwo wiele sprawdzonych przepisów na pyszne i zdrowe bezglutenowe potrawy. Dziś życie osób na diecie może być o wiele przyjemniejsze!  Naszym sklepie bezglutenowym znajdzie Państwo ponad 1000 produktów bezglutenowych najbardziej uznanych marek jak: Schar, Amylon, Kowalewski, Celiko, BioPlanet, Eko-Wital, Super Krówka, Natumi, Bio Raj, Alce Nero i wielu innych.

Czym jest gluten?

Gluten jest formą białka, które znajduje się w pszenicy i zbożach pochodnych takich jak jęczmień czy żyto. Zatem wysokie produkty spożywcze, które powstają z wykorzystaniem mąki zawierają gluten. Dzięki glutenowi, który ma bardzo kleistą konsystencję wszystkie wypieki posiadają pożądaną konsystencję i smak. Większość populacji dobrze reaguje na gluten, jednak część osób posiada nietolerancję na pszenicę lub choroby przy których występowaniu sugeruje się zmianę diety na bezglutenową lub czasowe ograniczenie glutenu.

 Przejście na dietę bezglutenową nie musi oznaczać wielu wyrzeczeń, dziś możemy cieszyć się bogactwem wielu produktów, producenci wymyślają coraz to nowsze rozwiązania, które będą smakowały podobnie – a czasem lepiej niż ich glutenowe pierwowzory. Na szczególną uwagę zasługują bezglutenowe słodycze– takie jak bezglutenowe krówki, które są zdrowym zamiennikiem tradycyjnych słodyczy, ale zdążyły już zyskać na popularności i  zyskać grono stałych odbiorców. Osobną ciekawą sekcją są produkty bezglutenowe dla dzieci – zarówno tych mniejszych dla których przygotowaliśmy bezglutenowa kaszka jak i tych większych których rodzice znajdą w naszej ofercie bezglutenowe chrupki, przekąski, dania gotowe oraz dodatki do potraw takich jak ketchupy (bez dodatku pestycydów i cukru). Największą popularnością wśród naszych produktów bezglutenowych cieszą się makarony bezglutenowe konjac – zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą , ponieważ przygotowaliśmy na nie rewelacyjną promocję w sklepie bezglutenowym.

 Ciekawym rozwiązaniem są również wypieki bezglutenowe, w tej sekcji możecie Państwo znaleźć pieczywo bezglutenowe, spody do pizzy, bułki bezglutenowe oraz bezglutenowe ciasta. Dzięki tak szerokiemu asortymentowi można stworzyć bardzo rozbudowane menu.

Z czego powstają produkty bezglutenowe?

Największym wyzwaniem przy tworzeniu produktów bezglutenowych jest zbudowanie bazy, która zastąpi pszenicę oraz jej kleiste możliwości. W tym celu stosuje się takie zboża jak: ryż, kukurydza, gryka, proso, fasola, amarantu, Quinna (komosa ryżowa), sorgo, ziemniaki, maniok. Na podstawie tych produktów można stworzyć przepyszne i zdrowe zamienniki najbardziej popularnego jedzenia zawierającego gluten. 

Przepisy na dania bez glutenu

 Na Naszym blogu prężnie rozwija się sekcja przepisów nie zawierających glutenu i laktozy oraz pasujących do poszczególnych diet, więcej informacji znajduje się pod adresem: https://bioconieco.pl/blog/szarlotka-bezglutenowa

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl