• Kategorie
  • Szukaj
  • Produkty wegetariańskie

W tej kategorii znajdują się produkty wegetariańskie i wegańskie. Do ich wykorzystania nie zostały użyte składniki pochodzenia zwierzęcego. Zapraszamy od skorzystania z oferty naszego sklepu ze zdrową żywnością online

WEGETARIAŃSKIE PRODUKTY

Produkty wegetariańskie

Dzisiaj coraz więcej ludzi przechodzi na wegetarianizm, czego powodem może być wiele czynników, jak np. ekologia, religia, czy etyka. Dlatego na rynku powstało mnóstwo różnorodnych zamienników mięsa, które są w stanie całkowicie je zastąpić. Owe wegetariańskie produktyznajdą również Państwo w sklepie bioconieco.pl, ponieważ mamy w swojej ofercie wiele rodzajów naturalnych zamienników mięsa. Między innymi można u nas zakupić wegetariańskie kabanosy, bezmięsne parówki, bezmięsne kiełbaski, kotleciki tofu, pasztety roślinneczy chociażby bezmięsny kebab. Różnorodność smaków wegetariańskich produktóww sklepie dla wegan bioconieco.pljest ogromna, dlatego gorąco Państwa zachęcamy do przejrzenia naszej oferty. A wśród producentów naszych wegetariańskich produktówznajdą Państwo takie marki, jak: Taifun, Primavika, Planteris, Bezmięsny Mięsny, Lotus, Soligrano, Biolab i wiele innych.

Czym jest dieta wegetariańska?

Dieta wegetariańskapolega na całkowitej rezygnacji ze spożywania mięsa zwierząt, włączając w to mięso ryb oraz owoce morza. Zamiast tego, zwolennicy diety wegetariańskiejużywają roślinnych zamienników, które mają całkowicie zastąpić składniki odżywcze, znajdujące się w mięsie.

Ludzie przechodzący na dietę bezmięsnązwykle robią to z jakiegoś konkretnego powodu. Jednym z takich powodów jest etyka, czyli utożsamianie się z cierpieniem zwierząt oraz przeświadczenie, że zwierzęta mają uczucia i zasługują na lepsze traktowanie. Innym aspektem, przez który ludzie przechodzą na wegetarianizm, jest chęć ochrony środowiska, gdyż hodowla zwierząt jest dużo bardziej szkodliwa środowisku, niż hodowla roślin. Są też przypadki, gdzie ludzie nie jedzą mięsa ze względu na wiarę, której są wyznawcami. Wiele religii na świecie zakazuje spożywania mięsa, głosząc, że zwierzęta posiadają takie sama prawa jak ludzie. Do takich religii należą mi.in.: hinduizm, czy Ruch Rastafari.

Produkty wegetariańskie, a zdrowie

Dieta wegetariańska, podobnie jak dieta wegańska (o której mogą się Państwo więcej dowiedzieć na osobnym dziale o produktach wegańskich, na który serdecznie zapraszamy: tu byłby link do produktów wegańskich), prawidłowo zbilansowana może nam przynieść tyle samo wartości odżywczych w postaci produktów wegetariańskich, co tradycyjne mięso a nawet i więcej. Doskonałym źródłem białka jest właśnie mięso i to białko jest jednym z powodów przez który je spożywamy. Wspaniałym zamiennikiem dostawcy białka do naszego organizmu są jajka, zawierające wszystkie aminokwasy. Większa część produktów roślinnychrównież posiada w swoim składzie cenne białko, dlatego z urozmaiconą dietą roślinną nie powinno go nam zabraknąć.

Aby dostarczyć swojemu organizmowi cennych witamin i minerałów, fani wegetarianizmupowinni jeść dużo warzyw i owoców, w których znajduje się m.in. witamina C. Z kolei spożywanie musli, pomoże podwyższyć poziom żelaza.

 

Spożywanie produktów wegetariańskich w poprawnie zbilansowanej diecie może wpłynąć bardzo pozytywnie na kondycję zdrowia. Schorzenia, przed którymi może nas uchronić konsumowanie bezmięsnych produktów, to m.in.:

  • otyłość
  • cukrzyca
  • stany zwyrodnieniowe
  • osteoporoza
  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl