• Kategorie
  • Szukaj
  • Stewia

Brak produktów do wyświetlenia

STEWIA

Stewia – zdrowa słodycz w ustach

Wiele osób poszukuje alternatywy dla tradycyjnego cukru. Temat ten pojawia się zazwyczaj podczas problemów zdrowotnych, jednak nie tylko one powinny być przyczyną zmiany dotychczasowej diety na zdrowszą. Taka roślina jak stewia jest popularna nie tylko ze względu na swój słodki smak. Może być świetnym zamiennikiem cukru, który zaczniesz regularnie używać.

Co to jest stewia?

Stewia jest ziołem miodowym. Naturalnie występuje w rejonach Meksyku i Stanów Zjednoczonych oraz Ameryki Południowej i Środkowej. Do tworzenia słodzików wykorzystuje się przede wszystkim glikozydy stewiolowe, występujące w łodygach i liściach rośliny. Jest około 300 razy słodsza niż biały cukier. W związku z tym do produkcji słodzików wykorzystuje się małe ilości tej rośliny. Warto wspomnieć również o tym, że glikozydy stewi nie są trawione przez ludzki organizm. Dlatego też nie dostarczają mu pustych kalorii. Możesz bezpiecznie stosować stewię do słodzenia porannej kawy lub herbaty. Bez przeszkód wykorzystywana jest w przemyśle spożywczym, ponieważ nie ulega fermentacji i jest odporna na wysokie temperatury. Jak większość tego rodzaju substancji słodzących posiada prawie zerowy indeks glikemiczny. Właściwie nie ma wpływu na wahania poziomu insuliny we krwi. Ponadto, może lekko obniżać ciśnienie i korzystnie działać na samopoczucie osób chorujących na nadciśnienie.

Stewiowe zamienniki cukru w sklepie Bioconieco

Substancje słodzące mogą występować w bardzo różnej formie. Te, które oparte są na stewi przyjmują formę:

Pastylek– jest to jej najbardziej znana i powszechna postać, ponieważ również wygodna podczas użytkowania. Ekstrakt rośliny został umieszczony w małej pigułce. Jest ona słodka dokładnie tak samo, jak łyżeczka zwykłego cukru.

Suszu– być może najzdrowsza forma słodkiej rośliny. Jej ekologiczne liście dostarcza do sklepu Bioconiecofirma Batom. Produkty posiadają certyfikat i mogą zainteresować się nimi szczególnie osoby, które uwielbiają używać takich cudownych ziół w swojej kuchni. Można ją zaparzać razem z innym napojem.

Kryształków– roślinę przekształconą w kryształki można używać tak samo jak biały cukier. Ta forma może być wykorzystywana nie tylko do słodzenia napojów, ale również deserów. 

Płynu– substancja słodząca w płynie jest najbardziej wydajną formą. Buteleczka o pojemności 100 ml odpowiada nieco ponad trzem kilogramom cukru. Zawiera kroplomierz, dzięki któremu można ostrożnie i łatwo słodzić napoje lub desery.

 

Dlaczego warto używać stewii jako zamiennika cukru?

Spożywanie nadmiernej ilości cukrów prostych prowadzi do otyłości. Owszem, to nie jest żadna nowość, jednak przypominanie o tym, sprawia, że coraz więcej ludzi wybiera zdrowsze zamienniki szkodliwych produktów. Całkowite zrezygnowanie z cukru praktycznie nie jest możliwe. Nasz organizm oraz kubki smakowe go pragną tak samo, jak produktów o smaku słonym lub gorzkim. Wśród dostępnych propozycji w sklepie Bioconiecona pewno znajdziesz taki zamiennik cukru, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Słodziki ze stewi pomogą Ci przezwyciężyć ochotę na niezdrowe słodycze. Z nimi o wiele łatwiej schudniesz i jednocześnie poprawisz stan swojego zdrowia. Ponadto, taka marka jak Natusweettworzy swoje produkty z naturalnego ekstraktu słodkiej rośliny.

Stewia czy ksylitol?

Każdy zamiennik cukru posiada swoje wady i zalety. To od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz. Najczęściej różnią się między sobą właściwościami zdrowotnymi. Zarówno ksylitol, jak i glikozydy stewiolowe posiadają prawie zerowy indeks glikemiczny. Dzięki temu nie mają wpływu na poziom cukru w organizmie. Jeżeli tylko na tym Ci zależy, możesz używać ich zamiennie. Ksylitolposiada trochę więcej właściwości zdrowotnych, ale za to nie jest tak słodki, jak produkty stewiolowe. Jeżeli potrzebujesz bardzo mocno słodkiego smaku napoju, to z całą pewnością Twoje pragnienie ugasi Ci słodkie zioło. Natomiast ksylitolpomoże Ci w odzyskaniu równowagi zasadowo-kwasowej. Czego najbardziej potrzebujesz Ty i Twój organizm? Jesteśmy przekonani, że dzięki produktom na stronie bioconieco.plzdobędziesz to, na czym najbardziej Ci zależy.

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl