• Kategorie
  • Szukaj
  • Tahini

Pasta sezamowa Tahini

Dania z pastą Tahini na słono i na słodko

Być może dopiero zamierzasz zaprzyjaźnić się z pastą tahini. I nic w tym dziwnego. Możesz przygotować się na bardzo odżywczą przygodę smakową, a tym samym zapoznać się z możliwościami, jakie dzięki niej możesz sobie zaserwować. Z produktami sklepu ze zdrowa żywnością Bioconiecona pewno osiągniesz wspaniałe efekty kulinarne.

Właściwości pasty sezamowej tahini

Tahini składa się przede wszystkim ze zmielonych ziaren sezamu oraz oleju roślinnego. Teoretycznie nie ma w tym nic nadzwyczajnego, jednak pochodzenie wspomnianych składników jest bardzo istotne. Pasty zaprezentowane na bioconieco.plzawierają sezam i olej, pochodzący z kontrolowanych upraw ekologicznych. Tak więc możesz mieć pewność, że Twój organizm otrzyma maksymalną ilość składników odżywczych zawartych w paście Tahini. A jest ona bogata przede wszystkim w nienasycone kwasy tłuszczowe, białko roślinne, kwas foliowy oraz różne minerały i witaminy. Warto więc włączyć ją do codziennego jadłospisu.

Do czego używać tahini ?

Pasta sezamowa tahini ma wiele zastosowań. Część z nich zasięgnięto z kuchni wschodniej. Można ją wykorzystać do zrobienia wytrawnego hummusulub słodkiej chałwy. Nadaje się również jako dodatek do deserów z owocami lub lodami, a także do zup. Jak widzisz, pasta sezamowa może służyć do przygotowania zarówno dań na słodko, jak i na słono. Wystarczy odpowiednio przyprawić posiłek i wtedy będzie pełnił zaplanowaną przez Ciebie funkcję. Ponadto, taki producent jak Primavikaułatwiła swoim klientom przyrządzenie deseru i przygotował tahina z miodem. Dzięki temu nie musisz już słodzić swojej przekąski. Jest to świetna propozycja dla łasuchów. Poza tym odchudzanie z pastą sezamową staje się o wiele łatwiejsze.

  • Producenci