• Kategorie
  • Szukaj
  • Wegański majonez

WEGAŃSKI MAJONEZ

Czym jest wegański majonez?

 

Z racji tego, że dieta wegańskajest całkowicie zbudowana z produktów roślinnych, żywność pochodzenia zwierzęcego zastępowana jest wieloma ciekawymi, wegańskimi zamiennikami. Do owych niewątpliwie ciekawych oraz naturalnych zamienników należy ekologiczny wegański majonez, którego nie mogło zabraknąć w asortymencie sklepu z produktami wegańskimi bioconieco.pl. Nasze majonezy roślinnesą w pełni wartościowe i mniej kaloryczne od tych spotykanych w supermarketach. Są także pozbawione glutenu oraz laktozy, dzięki czemu osoby zmagające się z celiakiąlub nietolerancją laktozyśmiało mogą sięgnąć po wegańskie majonezy. Tych z Państwa, którzy są zainteresowani dietą bezglutenową, serdecznie zapraszamy na osobny dział sklepu z wege produktami bioconieco.pl,gdzie znajduje się więcej produktów bezglutenowych: https://bioconieco.pl/Produkty-bezglutenowe-c899. Nasz ekologiczny sklepoferuje wiele ciekawych rodzajów majonezu roślinnego takie jak, np. majonez wegański konopny, czy wegańskie sosy majonezoweo rozmaitych smakach. Marki produkujące nasze wegańskie produkty, to m.in.: Veggie-Naise, Byodo, Vitaquell, Ekowital.

 

W majonezie wegańskimzamienników jajek i tradycyjnego mleka może być kilka. Roślinnymi odpowiednikami jajek, jako bazy do majonezu dla wegan są m.in.:

- awokado

- kasza jaglana

- mleko sojowe

-ziemniaki

- fasola

Wegański majonez i jego walory zdrowotne

Jak już wiadomo, ekologiczny majonez roślinnyzawiera o wiele mniej kalorii od majonezu tradycyjnego, co jest wspaniałą wiadomością dla osób chcących zrzucić trochę na wadze. Dzięki zawartym w zdrowym majonezie olejów roślinnych, takich jak: słonecznikowy, rzepakowy, oliwa z oliwek, ryżowy; staje się on bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, które posiadają właściwości przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne, a także ochraniają nasz organizm przed chorobami układu sercowo – naczyniowego.  Jeśli chodzi o majonez wegański, który został zrobiony na bazie owocu awokado,  to dostarcza on wielu witamin (z grupy B, witaminy C, E, K) i minerałów (fosfor, żelazo, wapń, cynk, potas). Równie bogatym w witaminy jak i minerały majonezem, jest wegański majonez z kaszy jaglanej. Wpływa on pozytywnie na kondycję włosów, paznokci oraz skóry. Ponadto  zawarty w kaszy krzem przyspiesza przemianę materii, a dostarczana przez nią lecytyna odpowiada za poprawę koncentracji oraz pamięci. Można więc zauważyć, że składnik, na którego bazie dany majonez wykonano, znacznie wpływa na jego właściwości odżywcze. 

Zastosowanie wegańskiego majonezu

Zdrowego wegańskiego majonezu możemy użyć jako dodatek do wielu potraw, dzięki czemu wzbogacimy ich smak. Potrawy, do których wspaniale pasuje wegański majonez

Pizza, kanapki, omlety, tosty, hamburgery wegańskie, sałatki.

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl