• Kategorie
  • Szukaj
  • Wegetariańskie słodycze

Brak produktów do wyświetlenia

WEGAŃSKIE SŁODYCZE

Wegańskie słodycze – czym są?

W diecie wegańskiej wśród wielu warzyw, owoców, nasion i zbóż, jest też miejsce na słodki akcent, jakim są wegańskie słodycze. Są one doskonałym dowodem na to, że zdrowe łakocie mogą być równie smaczne, jak te spotykane w supermarketach, a nawet smaczniejsze. W sklepie bioconieco.pl znajdą Państwo różnego rodzaju wegańskie słodycze o rozmaitych smakach. Do naszych roślinnych łakoci należą m.in.: wegańskie owocowe galaretki, chrupki w czekoladzie, ciasteczka – kulki w wielu ciekawych smakach oraz bezmleczne krówki. Tych z Państwa, którzy są ciekawi naszych bezmlecznych krówek, zapraszamy na bloga sklepu bioconieco.pl, który jest im poświęcony: https://bioconieco.pl/blog/krowki-bezmleczne-i-bezglutenowe-w-naszym-sklepie-bioconieco-pl. Producentami naszych zdrowych słodyczy są takie marki, jak: Me gusto , czy Eco-Snack

Rodzaje wegańskich słodyczy:

 Wegańskie cukierki

Wegańskie ciasteczka

Wegańskie galaretki

Wegańskie wafelki

Wegańskie chrupki
Wegańskie gumy do żucia

Wegańskie słodycze w dietach

Jak sama nazwa wskazuje, wegańskie łakocie stosowane są przede wszystkim w diecie wegańskiej. Lecz nie jest to jedyna dieta, do której możemy zaliczyć nasze zdrowe słodkie smakołyki. Duża ich część jest także bezglutenowa, dlatego doskonale nadają się do dołączenia ich do diety bezglutenowej. Praktykowana jest ona głównie przez osoby zmagające się z celiakią, natomiast w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi rezygnuje z glutenuw celu poprawy sposobu odżywiania się. Tych z Państwa, którym nie jest daleka dieta bez glutenu, serdecznie zapraszamy na osobny dział w sklepie bioconieco.pl w pełni poświęcony produktom bezglutenowym: https://bioconieco.pl/Produkty-bezglutenowe-c899. Wiele wegańskich słodyczy jest również przyjaznych ludziom z nietolerancją laktozy, ponieważ są one owej laktozy pozbawione.

Historia słodyczy

Swoją przygodę ze słodyczami ludzkość zaczęła od miodu, już 9 tysięcy lat temu. Natomiast w XI wieku przywędrował do Europy cukier. W czasach średniowiecza słodycze były bardzo luksusowym przysmakiem, do których miały dostęp tylko osoby o wysokim statusie społecznym. Bieda natomiast miała jedynie dostęp do zboża, ziemniaków, rzadziej do mięsa. Bogacze raczyli się takimi słodkościami jak suszone owoce, czy słodkie placki. Jeśli chodzi o kakao, to pojawiło się ono w Europie w XVII wieku, ale dopiero w wieku XIX  było wykorzystywane do produkcji tabliczek czekolady. W owym stuleciu swój początek miała także masowa produkcja żelek, pianek oraz cukierków.

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl