• Kategorie
  • Szukaj
  • Zamiennik cukru

ZAMIENNIK CUKRU

Zdrowe alternatywy dla cukru w sklepie Bioconieco

Bardzo możliwe, że nie wyobrażasz sobie życia bez słodkich przekąsek lub dań. Prawdopodobnie zastanawiasz się, czym można zastąpić biały cukier. Jest on dodawany do ciast i ciasteczekoraz różnego rodzaju smakołyków. Przecież ludzkie kubki smakowe potrzebują różnych doznań. Podczas stosowania zdrowej diety powinniśmy wykluczyć wszelkie słodkości, w których występuje cukier rafinowany. Na całe szczęście w sklepie Bioconiecoznajdziesz zdrowe zamienniki, dzięki którym w Twojej diecie nie zabraknie słodkich smakołyków.

Czym zastąpić cukier?

Cukry są węglowodanami i z całą pewnością potrzebuje ich ludzki organizm. Nie możesz z nich całkowicie zrezygnować. Trzeba jedynie zapoznać się ze zdrowymi zamiennikami. Z propozycjami występującymi  na stronie bioconieco.plo wiele łatwiej schudniesz i utrzymasz dietę, w której na pewno występuje całkiem spora ilość zdrowych produktów. Warto również wspomnieć o tym, że wymienione poniżej zamienniki posiadają właściwości korzystne dla zdrowia organizmu. Którym z nich zainteresujesz się najbardziej?

Erytrytol– prawie jak cukier

Erytrytolwygląda i smakuje prawie tak samo jak zwykły cukier, jednak źródło jego smaku znajduje się zupełnie w innym miejscu. Ponadto, posiada również wiele właściwości odżywczych. Z tego powodu uważany jest za jeden z najlepszych zamienników tradycyjnego cukru. Erytrytolwystępuje między innymi w owocach, grzybach kapeluszowych, pyłkach kwiatu, a także porostach i algach morskich. Jeżeli pragniesz mieć w swojej kuchennej szafce idealny zamiennik cukru, to możliwe, że ten produkt został stworzony właśnie dla Ciebie. 

Ksylitoli jego właściwości

Ksylitoljest kolejnym produktem, który świetnie zastępuje cukier rafinowany. Posiada jedynie trochę mniej słodki smak, jednak jego właściwości sprawiają, że osoby prowadzące zdrowy styl życia często z niego korzystają. Najczęściej jest wytwarzany z kory brzozy. Obecnie można znaleźć ksylitolwyprodukowany również z kukurydzy. Działa zupełnie inaczej niż biały cukier. Przede wszystkim nie fermentuje w jamie ustnej, a co za tym idzie, nie jest pożywką dla znajdujących się w niej bakterii. Likwiduje nieprzyjemny zapach z ust i pomaga w walce z próchnicą.

Stewia– słodka roślina

Zamienniki cukru potrafią zaskakiwać. Stewiaw diecie odchudzającej się osoby może przyjmować bardzo różne formy. Jej ogromnym atutem jest brak kaloryczności. Ponadto, przyczynia się do obniżenia glukozy we krwi. W sklepie Bioconiecospotkasz ją w postaci sproszkowanej, w płynieoraz w kryształkach, a nawet w postaci suszonych liści. Jest dwa razy słodsza niż zwykły cukier, a to oznacza, że wystarczy dodać do swojego napoju bardzo małą ilość tego produktu.  Stewia jest jedną z najbardziej cenionych i zdrowych zamienników.

Słodzikzamiast cukru. Jaki najlepszy?

Słodzikisą najbardziej znanymi zamiennikami cukru. Ich używanie jest bardzo proste, gdyż zazwyczaj przyjmują formę pastylek. Zazwyczaj jedna z nich odpowiada jednej łyżeczce cukru. Oczywiście chodzi o poziom jej słodkości. Za najzdrowszy zamiennik cukru wśród słodzików uważany jest produkt zrobiony ze stewii, najbardziej cenionej słodkiej rośliny. Naturalne słodzikiświetnie nadają się do słodzenia kawy, herbaty, a także innych gorących napojów. Pastylki umieszczone są w wygodnych opakowaniach, które można zabrać ze sobą w podróż lub do pracy.

Słodkie syropyjako zamienniki cukru

Syropsłuży nie tylko do słodzenia napojów. Bardzo często stosowany jest do przyrządzania deserów. Który z nich jest najpopularniejszy? Na stronie bioconieco.plznajduje się szeroka oferta tego rodzajów produktów. Dostarczają je do sklepu takie firmy jak Horizon, Bio Planeti Shady Maple Farms. Możliwe, że je znasz i wiesz, że do produkcji syropów wykorzystują w pełni ekologiczne składniki. Wśród produktów znajdziesz między innymi

 

Każdy syropposiada swoją indywidualna charakterystykę. Różni się od innych nie tylko walorami smakowymi, ale również wartościami odżywczymi. Warto zwrócić na nie uwagę i wybrać taki produkt, który w danym momencie będzie najlepszym zamiennikiem cukru w Twojej diecie.

  • Producenci