• Kategorie
  • Szukaj
  • Zamienniki mięsa

ZAMIENNIKI MIĘSA

Produkty bezmięsne

Wraz z rozprzestrzenianiem się mody na zdrową żywność, weganizm oraz ekologiczne żywienie jak grzyby po deszczu wyrosły w Internecie sklepy z produktami bezmięsnymi. Oferta sklepu z żywnością dla wegan i wegetarian bioconieco.pl, systematycznie jest wzbogacana o produkty najwyższej jakości, zaspokajające potrzeby na składniki odżywcze osób, chcących zrezygnować z mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego w diecie.

Czym są produkty bezmięsne?

W ujęciu ogólnym są to produkty żywieniowe w 100%  pochodzenia roślinnego. Jednak za pożywieniem bezmięsnym kryje się coś więcej. Bogata historia, w której tle znajdziemy ludzkie zdrowie, ochronę klimatu oraz szeroką społeczność ciekawych ludzi. 

Jedzenie pochodzenia roślinnego

Produkty bezmięsnestworzone są głównie dla wegan i wegetarian, ale nawet fan mięsa może znaleźć wśród nich coś atrakcyjnego smakowo. Bezmięsne produkty można podzielić na kilka kategorii, ze względu na ich rodzaj. 

Niektóre produkty tego typu przypominają do złudzenia mięsne smakołyki i do nich będą należały: kiełbaski, bezmięsne kebaby (imitacja mięsa doner), szynki, parówki, mielonki oraz wiele innych. Wśród „zamienników” mięsaostatnimi czasy prawdziwą furorę robią burgery vege. Stały się one do tego stopnia popularne, że niektóre z największych sieci fast foodów wprowadziły ten produkt do swojego menu.  

Warto także  w tym miejscu wspomnieć o tym, co możemy spożywać, chcąc zupełnie zrezygnować z produktów pochodzenia odzwierzęcego -  o doskonałym roślinnym zamienniku nabiału – jajek oraz mleka. Zastępują je napoje sojowe o białej barwie i dobrym, delikatnym smaku.

Istnieje wiele zalet produktów bezmięsnych. Po pierwsze otrzymywane są one z pomocą rolnika, a nie rzeźnika, więc nie cierpi przy tym żadne zwierzę. Po drugie, produkcja rolna jest bardziej ekologiczna od hodowli zwierząt, gdyż w znacznie mniejszym stopniu angażuje globalne zużycie wody niż przemysł hodowlany (szczególnie w przypadku wołowiny). Po trzecie i najważniejsze: produkty bezmięsne mają niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. 

Produkty bezmięsne a korzyści zdrowotne 

Jeżeli prawidłowo dobiera się produkty i sukcesywnie wprowadza się je do nawyków żywieniowych, można osiągnąć bardzo wiele korzyści dla zdrowia. Dieta bezmięsna nazywana także wegetariańską, zakłada małą zawartość niezdrowych tłuszczów, dzięki czemu zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia. W dużej mierze bazuje ona na żywności nieprzetworzonej, dzięki czemu unika się niezdrowej chemii, konserwantów i wzmacniaczy smaku, szkodzących organizmowi. 

Dieta bogata w produkty bezmięsne pomaga uniknąć nadwagi i otyłości. Należy jednak uważać, ponieważ źle stosowana dieta bezmięsna może też przynieść negatywne skutki. Brak produktów bogatych w żelazo może skutkować anemią, czyli schorzeniem spowodowanym nieprawidłowym stanem krwi.

W sklepie ze zdrową żywnością bioconieco.pl, znajdziesz produkty bezmięsne takich producentów jak Soto czy Bezmięsny Mięsny

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl