• Kategorie
  • Szukaj
  • Zdrowa czekolada

ZDROWA CZEKOLADA

Czekolada 100% czy słodkie uzależnienie?

Czekoladazdecydowanie pełni rolę dominującą wśród słodyczy. Jest powszechnie uwielbiana zarówno przez starszych, jak i młodszych konsumentów. Słodki i wyrazisty smak czekolady sprawia, że jej jedzenie zwykle nie kończy się na jednej kostce, lecz na jednej tabliczce. W sklepie ze zdrową żywnością online bioconieco.plznajdą Państwo wiele odmian i rodzajów zdrowej czekolady. Zaczynając od najzwyklejszej czekolady mlecznej, przez czekoladę białą, na czekoladzie gorzkiejkończąc. Oczywiście mamy również w naszych zdrowych czekoladachwiele ciekawych połączeń smakowych, jak m.in. czekolada z nadzieniem miętowym, czy biała czekolada z cynamonem

Wszystkie nasze czekoladowe produktysą jak najbardziej ekologiczne, co oznacza, że pochodzą z certyfikowanych pól kakaowców. Wiele z nich jest także objętych ruchem społecznym Fair Trade, który działa w celu ochrony pracowników jak i producentów przed wyzyskiem. Producentami naszych zdrowych czekolad są takie marki, jak: Alce Nero, Cocoa, Bonvita, Vivani, Rapunzel, Belvas, Terra Etica i wiele innych.

Czym jest ekologiczna czekolada?

Czekolada BIOwyróżnia się na tle innych czekolad konwencjonalnych, przede wszystkim warunkami upraw kakaowców.  Organiczne uprawy kakaowca znajdują się pośród dżungli, w ich naturalnym środowisku. Nie są poddawane żadnym modyfikacjom organicznym, opryskom oraz nie są sztucznie nawożone. Dzięki temu pozyskiwane stamtąd kakao ma lepszy, bardziej wyrazisty smak. Takie plantacje, które dbają o glebę i ekosystem otrzymują certyfikat organiczny. Jeśli chodzi o dalszą produkcję ekologicznej czekolady, jest ona robiona najczęściej ręcznie, co również ma korzystny wpływ na finalny efekt produkcji.

Właściwości zdrowotne czekolady

Wiadomo, że czekoladaim bardziej gorzka, tym zdrowsza. Jest ona bowiem źródłem węglowodanów, które dostarczają naszemu organizmu energii. Zawiera również wiele cennych minerałów, takich jak magnez, żelazo, potas, cynk, miedź, manganoraz wapń. Jest ona także bogata w witaminy z grupy B, A iE. Warto wspomnieć, że dzięki teobrominie, czekoladadziała pobudzająco i lekko moczopędnie. Ma również wpływ na poprawę naszego nastroju oraz, jak się niedawno okazało, chroni zęby przed próchnicą. 

Czekolady białei mleczneposiadają dodatkowo białko, które wpływa korzystnie na regenerację organizmu oraz jego wzrost.

Czekoladama również swoje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, albowiem jest wykorzystywana do zabiegów kosmetycznych mających na celu poprawę kondycji skóry oraz jej odmłodzeniu. 

Czekolada bezglutenowa

 

Sklep bioconieco.plz myślą o tych z Państwa, którzy zmagają się z celiakią lub zwyczajnie wykluczyli gluten ze swojej diety, posiada również czekolady bezglutenowe. Posiadamy wiele jej rodzajów smakowych, więc każdy zwolennik bezglutenowych słodyczypowinien znaleźć coś dla siebie. Posiadamy także w naszym sklepie bioconieco.plosobny cały dział poświęcony żywności bezglutenowej, na który serdecznie Państwa zapraszamy. https://bioconieco.pl/Produkty-bezglutenowe-c899

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl