• Kategorie
  • Szukaj
  • Zdrowe danie dla dziecka

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne szczególnie u dzieci, które potrzebują odpowiedniej ilości witamin i minerałów do prawidłowego rozwoju. Poza wartościowymi składnikami odżywczymi zdrowe posiłki dla dzieci pomogą uchronić nasze pociechy przed takimi chorobami jak nadwaga i otyłość, które są zmorą dzisiejszej młodzieży.


Z czego powinny się składać zdrowe potrawy dla dzieci?


Dania fit dla dzieci powinny zawierać w sobie porcję warzyw lub owoców, które są prawdziwą bombą witaminową. Dlatego warto, aby produkty z których robimy posiłki były bio, co gwarantuje ich najwyższą jakość.


Proste zdrowe dania dla dzieci


Owsianka jest jednym ze zdrowszych posiłków, i to nie tylko dla dzieci, a do jej wykonania nie potrzeba wiele. Możemy bawić się tym daniem modyfikując jedynie dodatki.

Owsiana sówka:

Składniki:

-płatki owsiane górskie (np. z firmy BIO RAJ)

-2 kawałki jabłka na skrzydła 

-migdały bez skórki lub nerkowce na pazurki

-migdały ze skórką na pióra i nos

- 2 plasterki kiwi na oczy

- 100 mleka lub wody


Wykonanie:

Płatki owsiane gotujemy na mleku (lub wodzie)  przez około 5 minut. Po tym czasie przekładamy otrzymaną masę do miseczki i układamy owoce oraz orzechy na kształt sówki.


Wszyscy wiemy, że jedną z najlepszych przekąsek są owoce, więc warto podawać dzieciom właśnie takie zdrowe “słodycze”.

Kwiatek z winogron i mango:

Składniki:

-mango 

-słodkie bezpestkowe winogrona

-łodyżka z listkami np. melisy

Wykonanie:

Mango tniemy na trójkąty i układamy na talerzu tak, żeby przypominały płatki kwiatu. Winogrona wkładamy do środka, by stworzyć środek naszego owocowego kwiatu. Na koniec dodajemy łodyżkę i podajemy naszemu milusińskiemu.


Aby wykonać zdrowe posiłki dla dzieci nie trzeba poświęcać wielu godzin na gotowanie ani kupować produktów za kosmiczne ceny, wystarczy kilka produktów, aby stworzyć zdrowe posiłki dla dziecka, które będą miały dużą ilość składników potrzebnych do jego rozwoju. Jednocześnie należy zauważyć, że świetnym rozwiązaniem na szybkie zdrowe dania dla dzieci są  gotowe dania oraz przekąski np. przecier jabłkowo-bananowy z firmy Frulla. Więcej propozycji  można znaleźć w zakładce: https://bioconieco.pl/Dla-dziecka-c507.

Stanowią one alternatywę dla zapracowanych rodziców, sprawdzą się gdy nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowanie posiłku lub wybieramy się w podróż.

Jeśli nasza pociecha będzie spożywać zdrowe posiłki, to na pewno wpłynie to na jej zdrowie oraz odporność, dzięki czemu wizyty u lekarza będą rzadkością. Zdrowe odżywianie niesie ze sobą również wzrost witalności, ponieważ organizm dostaje optymalną ilość potrzebnych składników.
  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl