• Kategorie
  • Szukaj
  • Zdrowe żelki

ZDROWE ŻELKI

Żelki ekologiczne – co to jest?

Największymi miłośnikami żelków są zdecydowanie dzieci. Priorytetem każdego rodzica powinno być, aby ich pociecha odżywiała się zdrowo i przyswajała jak najwięcej wartości odżywczych. Dlatego sklep bioconieco.plma dla Państwa szeroki wachlarz zdrowych, ekologicznych żelek. Ich kolor i smak uzyskiwany jest dzięki naturalnym aromatom i barwnikom z owoców. W naszej ofercie mamy także żelki bezglutenoweoraz bez laktozy. Są one wspaniałą alternatywą dla dzieci, czy dorosłych, którzy nie tolerują glutenu, bądź laktozy. Tych z Państwa, którzy są zainteresowani dietą bezglutenowązapraszamy na osobny dział sklepu bioconieco.pl, gdzie znajdują się wszelakie produkty bezglutenowe: https://bioconieco.pl/Produkty-bezglutenowe-c899. Do producentów naszych zdrowych żelkównależą takie marki, jak: Haus of Denmark, Candy Tree, Okovital, Biominki.

Żelki ekologiczne, a konwencjonalne

Pierwszą zasadniczą różnicą między tymi dwoma typami żelkówjest ich skład. W skład organicznych żelkówwchodzą naturalne soki owocowe oraz przecierowe. Ich barwniki i aromaty także są pochodzenia naturalnego. W żelkach konwencjonalnychnatomiast, znajdujemy duże ilości syropu glukozowego jak i cukru. Ponadto do ich składu dodawane są takie substancje, jak: oleje roślinne, sztuczne regulatory kwasowości oraz aromaty, fruktoza, czy substancja glazurująca. Zawartość soków owocowych jest w nich natomiast znikoma. Dlatego zachęcamy Państwa, do zakupu ekologicznych żelków, ponieważ są one znacznie zdrowsze niż te, które można dostać w marketach.

Właściwości zdrowotne żelatyny

Główną przyczyną zdrowotności BIO żelkówjest zawarta w nich żelatyna. Produkowana jest ze zwierzęcych kości, chrząstek oraz skóry. Jest ona inną formą kolagenu, dlatego ma pozytywny wpływ na elastyczność ciała oraz wzmacnia kości i stawy. Żelatynadziała również łagodząco na jelita, oczyszcza organizm z toksyn, a także wspomaga sen. Co ciekawe, pomaga ona lepiej przyswajać mleko i inne produkty mleczne.

W produkcji zdrowych żelkówczęsto żelatyna jest zastępowana naturalnym błonnikiem roślinnym, czyli pektyną. Do jej właściwości zdrowotnych należą regulacja poziomu glukozy we krwi oraz pomoc w szybszej przemianie materii. Żelki zawierające pektynę i  mogą okazać się dobrą alternatywą dla zwolenników diety wegańskiej.

 

Następnym zamiennikiem żelatyny w produkcji zdrowych, ekologicznych żelkówjest agar, czyli naturalny składnik żelujący pochodzący z Japonii. Wyrabia się go z krasnorostów. Agar jest bogaty w błonnik, witaminy z grupy B, E i Koraz w kwasy omega-3

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl