• Kategorie
  • Szukaj
  • Zero waste

Zero waste to trend, który stale zyskuje na popularności. To bardzo dobrze, ponieważ to świadczy o tym, że świadomość ekologiczna rośnie. Zero waste po polsku oznacza: ,,bez marnowania’’. Co to jest dokładnie zero waste? To ochrona wszystkich zasobów poprzez ponowne wykorzystywanie wszystkich produktów, odpowiedzialną produkcję i konsumpcję. Powinieneś znać 5 zasad zero waste, jeśli interesujesz się tym trendem. Są to mianowicie:


  • Odmawiaj

  • Ograniczaj się

  • Użyj ponownie

  • Segreguj śmieci

  • Kompostuj


Jak wygląda przyszłość z zero waste? 

Materiały zero wastebiodegradowalne, brak odpadów przy produkcji i można też powiedzieć, że wydłużony cykl życia. 

Styl życia zero waste - na czym polega?


Zero waste polega m.in. na wprowadzaniu minimalizmu w swoje życie. Co to oznacza? Powinieneś otaczać się przedmiotami, które rzeczywiście są Ci potrzebne. Bardzo ważne są również świadome zakupy. W zero waste niezwykle ważny jest także recykling. Stosuj go więc codziennie w swoim domu. Powinieneś także unikać przedmiotów jednorazowego użytku. Przykładowo stare ubrania możesz wykorzystać jako materiał do szycia. Warto podkreślić,  że postawa zero waste jest w pełni etyczna i ekologiczna. Bardzo często za tym trendem podążają osoby, które mają świadomość skutków własnych działań. 

Produkty, które możesz kupić w sklepie bioconieco.pl które wpisują się w trend zero waste 


Będą to bambusowe słomki np. słomki bambusowe duże 5 sztuk + czyścik - Zuzii. Czym one się charakteryzują? Przede wszystkim są lekkie. Materiałem, z którego zostały wykonany jest bambus pochodzący z zrównoważonych upraw. Słomki wyróżniają się wykonaniem z wysokiej jakości naturalnego bambusa, tym, że są całkowicie biodegradowalne, bez BPA. Mogą być wykorzystywane do ciepłych i zimnych napojów, również gęstych takich jak nektary owocowe i jogurty. Czyścik wykonany jest z bio nylonu i stali nierdzewnej. Inne produkty to: słomki bambusowe bez kory 10 sztuk + czyścik - Zuzii, słomki bambusowe naturalne z korą 10 sztuk + czyścik - Zuzii, słomki bambusowe jednorazowe kolorowe paski 100 sztuk - Cheeky Panda. 

Możesz u nas dostać również takie produkty zero waste jak  worki wielokrotnego użytku, kubki, ekologiczne ręczniki z bambusa

Prezenty zero waste 

 

Prezenty zero wastemogą okazać się niezwykle oryginalne. Zachęcą również innych do dbania o środowisko. Prezentem zero waste mogą być słomki metalowe, silikonowe, szklane, czy bambusowe. To doskonały pomysł, ponieważ słomki zużywamy na co dzień w dużych ilościach. Ważne, aby słomka zawierała również czyścik. W naszym sklepie bioconieco.pl możesz dostać go w pakiecie. Innym pomysłami na prezent zero waste jest także - składany kubek ze słomką, etui materiałowe na słomki, zestaw sztućców itp. Prezenty zero waste nie tylko są miłą niespodzianką dla odbiorcy, ale przede wszystkim również nie szkodzą środowisku. Sprawdzą się one na różne okazje np. Boże Narodzenie, urodziny, imieniny. Możesz też zrobić samemu coś zero waste np. jakiś kosmetyk handmade - peeling kawowy, czy kule do kąpieli. Na pewno obdarowywany się ucieszy. Jeśli jednak zastanawiasz się, gdzie kupićprezent zero waste -  zajrzyj na stronę naszego sklepu. Zero waste, sklepy takie rzeczy teraz oferują, a bioconieco.pl jest jednym z nich. 

  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Witamy Państwa

W związku ze sklep został sprzedany dla innego podmiotu gospodarczego, domena bioconieco.pl została wstrzymana. 

Dziękujemy za  3-letnią współpracę i zaufanie.


Pozdrawiamy
Zespół bioconieco.pl