Jak robić zakupy spożywcze online w czasie pandemii?

Rzeczywistość życia w czasach globalnej pandemii prawdopodobnie na zawsze zmieni nasze nawyki zakupowe. Przez zalecenia WHO, które dotyczą ograniczania kontaktów z innymi ludźmi oraz unikania zgromadzeń w zasadzie z dnia na dzień miliony osób na całym świecie przeniosło znaczną część swoich zakupów do Internetu.

To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ:

 1. Jest bezpieczne – wirus nie przenosi się na paczkach, dlatego wybór zakupów przez Internet jest o wiele bardziej bezpiecznym rozwiązaniem niż stanie w olbrzymich kolejkach przed dyskontem i przemieszczanie się po hali marketu, po której tego samego dnia chodziło tysiące innych osób!
 2. Jest wygodne – dużo wygodniej jest znaleźć sklep internetowy oferujący tysiące produktów, które można znaleźć w zakładkach kategorii lub wpisując nazwę w wyszukiwarce niż przemierzać setki metrów między alejkami z produktami.
 3. Jest tańsze – sklep internetowy ze względu na wyższy poziom automatyzacji oraz nieruchomości na pograniczu dużych miast może mieć niższe koszty utrzymania biznesu, co za tym idzie może zaoferować lepsze ceny swoim klientom, niż punkt zlokalizowany w galerii handlowej lub przy popularnej ulicy, który zatrudnia wiele osób.
 4. Łatwiej znaleźć promocje – jeżeli sklep internetowy przygotuje jakąś ciekawą promocję na pewno da Ci o tym znać poprzez mail – dlatego warto zapisać się do newslettera, który będzie Cię informował o tym co dzieje się w Twoim ulubionym sklepie online. Zawsze możesz się z niego wypisać, gdyby treści Ci się nie podobały.
 5. Jest szybsze- w sprawnie działającym sklepie internetowym wysyłka paczki jest przygotowywana w przeciągu 2-3 dni, to znaczy, że nie musisz stać w olbrzymich kolejkach i tracić czasu na dojazd. Otrzymasz swoje zakupy w kilka dni po dokonaniu zamówienia.

 

6 rzeczy na które musisz zwrócić uwagę wybierając swój sklep online

Jak widać atutów przemawiających za sklepem internetowym jest wiele. Na fali popularności tej formy zakupów mamy do czynienia z prawdziwym wysypem sklepów internetowych. W jaki sposób wybrać właściwy? Na co zwracać uwagę?
          kontakt ze sklepem jest bardzo ważny

 1.  Sprawdź czy masz możliwość kontaktu ze sklepem. Pierwsze i najważniejsze - jeżeli na stronie sklepu jest umieszczony nr telefonu –zadzwoń i sprawdź, czy ktoś odbierze lub oddzwoni do Ciebie. Jeżeli masz możliwość napisania wiadomości – zweryfikuj, czy otrzymasz odpowiedź. To pozwoli Ci upewnić się, że wysyłasz pieniądze w miejsce w którym rzeczywiście ktoś pracuje, a nie tylko jest pustym portalem. Pomyłki mogą zdarzyć się wszędzie, ważne jest to żebyś miał z kim je wyjaśnić. Po drugiej stronie zawsze powinien być człowiek.
 2. Zweryfikuj, czy sklep udostępnia dane firmy na którą zarejestrowana jest działalność.           
 3. Sprawdź regulamin – wraz z polityką ewentualnych reklamacji? Co się stanie jeżeli jajko stłucze się w transporcie? Co jeżeli otworzy się słoik, albo rozerwie opakowanie mąki? Takie rzeczy zdarzają się rzadko, ale właśnie po polityce reklamacji poznasz czy sklep jest Twoim partnerem, czy jedynie wysyła towar i nie przejmuje się tym, co dzieje się z nim dalej.
 4. Sprawdź dostępne opcje dostawy, w dużych miastach działają sklepy, które dostarczają żywność własnym transportem. Niemniej przesyłki kurierskie potrafią być wygodniejsze i szybsze, dlatego sprawdź, czy masz szeroką ofertę dostaw w ramach zamówienia, które chcesz zrealizować i wybierz swoją ulubioną.        
 5. Zweryfikuj, czy sklep posiada odpowiednio wysoki standard pakowania paczek. Czy jesteś informowany o tym czy Twoje zakupy będą odpowiednio zabezpieczone? Jeżeli jakaś firma dokłada wszelkich możliwych starań – raczej będzie się tym chwalić. Warto prześledzić ten niuans zanim dokonasz zakupu.                        
 6. Zaufaj i sprawdźale łyżeczką nie chochlą. Podpowiedzieliśmy Ci na jakie rzeczy zwracać szczególną uwagę jednak rzeczywistość jest taka, że wszystko wyjdzie w "praniu" i wtedy będziesz w stanie zweryfikować, czy Twój wybór był słuszny i zostaniesz stałym klientem. Najlepiej zastosować tu bezpieczną metodę małych kroków, czyli zrób pierwsze zamówienie na małą kwotę, wybierz kilka produktów i metodę płatności przy odbiorze. Tak w praktyce zobaczysz, czy jak wygląda komunikacja ze sklepem oraz standard obsługi klienta.  Jeżeli będziesz zadowolony –wybór jest prosty, jeżeli nie (nie zrażaj się na pewno znajdziesz inny sklep, który spełni Twoje oczekiwania).
                                                                                                         I pamiętaj dla Nas jesteś BARDZO WAŻNY!