Jak planować zakupy  w czasie pandemii? Praktyczne porady

Nasza rzeczywistość kilka tygodni temu uległa diametralnej przemianie, pomimo różnych głosów o systematycznym „odmrażaniu” zaostrzeń zdrowy rozsądek i zwykła  odpowiedzialność podpowiadają, żeby przez najbliższy czas zachować wzmożoną ostrożność. Co to dla nas oznacza?  Zmianę nawyków, które pielęgnowaliśmy w sobie latami, na pierwszy rzut pójdą takie jak:

- zmiana sposobu pielęgnacji relacji międzyludzkich,

- zmiana stylu pracy,

- zmiana formy edukacji,

- zmiana stylu robienia zakupów.

Z racji prowadzenia naszego biznesu najbliżej nam do pozycji ekspertów w ostatniej kwestii J

Oczywiście przeniesienie zakupów do Internetu jest najlepszą z możliwych opcji. Ogranicza wychodzenie z domu i przebywanie w przestrzeniach, w których może dojść do zarażenia. Natomiast zakupy spożywcze – zwłaszcza kiedy są robione na dużą skalę mogą generować pewne trudności dla kupującego.

 Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek o tym jak planować zakupy  w czasie kiedy dostępność towaru jest ograniczona, a sklepy są zarzucone zwielokrotnionymi zamówieniami.

  1. Przygotuj listę –zapisuj rzeczy które chcesz kupić i zaczynaj zakupy z tą listą, dzięki temu nie umknie Ci żaden produkt i otrzymasz pełna paczkę w ramach jednej wysyłki.
  2. Planuj z kilkudniowym wyprzedzeniem. Widzisz, że zostało Ci jedno opakowanie Twojego ulubionego makaronu – nie czekaj, aż się skończy- zamów go teraz. Wiem trywialne, ale większość z nas wciąż nawyk, który polega na tym, że kupujemy produkty kiedy ich zabraknie. Teraz możemy działać sprytniej J
  3. Produkty z dłuższą datą przydatności do spożycia kup w większej ilości. Do takich produktów należą kasze, ryże, mąki, ziarna, słodycze, dania gotowe w puszkach i słoikach, sosy itp. Robiąc jedno zamówienie lepiej jest zamówić kilka sztuk Twoich ulubionych i sprawdzonych produktów, na paczkę możesz czekać kilka dni, a w ramach jednego kosztu wysyłki otrzymasz więcej produktów, które i tak wykorzystasz w niedalekiej przyszłości. Jak już się przyzwyczaisz do robienia kilku większych zakupów w miesiącu – online, bez wychodzenia z domu- po powrocie do normalności pokochasz ten sposób i czas który dzięki niemu zyskujesz.
  4. Jeżeli masz pytanie dotyczące dostępności jakiegoś produktu lub zamienników – śmiało zapytaj obsługi naszego sklepu. Możesz zadzwonić, albo napisać przez komunikator dostępny na sklepie. Po drugiej stronie zawsze znajdziesz przeszkolonego pasjonata zdrowej żywności, który z przyjemnością odpowie na każde Twoje pytanie. Lubimy naszych klientów, nie wahaj się z nami kontaktować, jeżeli masz jakieś pytania.
  5. Wybierz dogodną dla siebie oraz bezpieczną formę dostawy, jednak pamiętaj, że często wraz z ceną usługi kurierskiej idzie jakość i troska o przesyłkę. Biznes kurierski przeżywa teraz olbrzymie obciążenie, jeżeli zamówiłeś jedzenie lub napoje w szklanych opakowaniach zastanów się czy chcesz żeby były przewożone w przepełnionym busie rozwożącym je po paczko matach? Być może warto zainwestować w firmę posiadającą lepszą renomę? Na naszej stronie dajemy Ci szeroki wybór ofert kurierskich, możesz testować je do woli.
  6. Monitoruj swoją paczkę poprzez linki udostępnione przez sklep. Czasami maile ze sklepu trafiają do folderu SPAM, jeżeli oczekujesz ważnego maila z potwierdzeniem zakupu i linkiem do śledzenia przesyłki, to warto sprawdzić ten folder J
  7. Zapisz się do newslettera – dzięki temu będziecie mogli być informowani o dodatkowych promocjach, rabatach oraz ofertach specjalnych. Dodatkowo za zapisanie się do newslettera można otrzymać prezent w postaci kodu rabatowego na pierwsze zakupy.
  8. Jeżeli dotarcie do Twojego mieszkania, może sprawić kurierowi problem zostaw komentarz przy zamówieniu, w którym poinformujesz jak sobie radzić z trudnościami - obsługa sklepu przekaże tą informację firmie kurierskiej, dzięki temu będziesz mieć pewność, że paczka dotrze możliwie najszybciej i bez zbędnych komplikacji.