Prawie każdy z nas chciałby znać przepis na długie, zdrowe życie, z zachowaniem młodego wyglądu, doskonałej kondycji i wspaniałego samopoczucia. Dla mnie odkryciem jest herbata zielona Sencha - antidotum Japończyków.
Regularne spożywanie tego wspaniałego napoju kryje w sobie sekret długowieczności.

Sencha, to tzw. duszona herbata, której liście w procesie produkcji są podgrzewane parą wodną. Napar koloru żółto-zielonego ma intensywny smak. 

W jej składzie  znajduje się duża ilość przeciwutelniaczy i polifenoli, a także witaminy A, B1, B2, C, E, K oraz minerały, takie jak cynk, fluor, potas, sód, wapń i żelazo. Herbata Sencha działa zbawiennie na układ trawienia, poprawia przemianę materii, reguluje produkcję żółci, przyspiesza spalanie tłuszczu. To sprawia, że wspomaga dietę odchudzającą.
Katechiny i taniny zapobiegają rozwojowi nowotworów, a polifenole zapobiegają chorobom układu krwionośnego.

Sencha przyczynia się do obniżenia poziomu cukru i cholesterolu, wzmacnia układ kostny, odżywia, oczyszcza, opóźnia procesy starzenia. Zawartość kofeiny wpływa pobudzająco poza tym orzeźwia i schładza nasz organizm. Regularne picie herbaty Sencha poprawia nastrój, działa antydepresyjnie, przyczynia się do dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu. Niweluje nawet nieprzyjemny zapach z ust.
 
Herbatę Sencha parzy się w temperaturze od 60 do 80 stopni przez 1 - 3 minuty. Jest ona przy tym wielonaparowa i można robić napar kilkakrotnie pamiętając, że za każdym razem temperatura parzenia powinna być wyższa, a czas "naciągania" dłuższy.

Pijmy herbatę Sencha razem! 
https://bioconieco.pl/category/?q=herbata+Sencha#top

Na dobre zdrowie!!!