Czy wiecie, że 20 maja w kalendarzu świąt nietypowych, to Międzynarodowy Dzień Płynów do Mycia Naczyń?

Taka inspiracja, by pochylić się dziś nad ekologicznymi śodkami czystości, a dokładnie płynami, które są nieodzowne w naszej kuchni, by naczynia pięknie lśniły. Często spoglądamy w sklepie na półki z bio żywnością, bio kosmetykami, a trochę po macoszemu traktujemy detergenty, które są niezbędne w każdym gospodarstwie domowym.

Dlaczego warto wybrać ekoloiczny płyn do naczyń, czym różni się od tradycyjnego, w jaki sposób wpływa na ochronę środowiska naturalnego?

Wiadomo, że konwencjonalne płyny zawierają substancje chemiczne i znajdują się w opakowaniach trudno rozkładalnych, które zaburzają ekosystem i mają szkodliwy wpływ na środowisko. Skoncentowane składniki mogą podrażniać dłonie, oczy, a nawet u niektórych drogi oddechowe. Reakcja uczuleniowa może powodować świąd, wysypkę, wywoływać kaszel. Brzmi nieciekawie prawda? Oczywiście nie każdy doznaje reakcji uczuleniowej, ale w dobie wzrastającyh alergii warto poznać alternatywę.

Składniki płynów ekologicznych powinny składać się z surowców naturalnych, choć nie zawsze tak bywa. Bowiem czasem opakowanie biodegradowalne powoduje, że produkt nzywany jest ekologicznym (zawsze to coś). Warto wiedzieć, że płyny organiczne to takie, które nie mają w sobie parabenów i syntetyków. Produkty organiczne są w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego i dla nas. Przy tym są bardzo skuteczne i wydajne, nie wywołują reakcji uczuleniowych.

Dobrze mieć wybór!

Zapraszamy do obejrzenia oferty płynów do naczyń na naszej stronie:

https://bioconieco.pl/category/?q=p%C5%82yn+do+naczy%C5%84#topie