Właśnie, mamy piękną wiosnę w rozkwicie. Prace ogrodowe trwają, zielona trawka cieszy oko, a kwitnące rośliny "śmieją" się do nas. Przyroda jest w okresie wegetacji. 

Jak dbać o naturę wokół nas, by do jesieni wyzwalała w nas siły witalne i pobudzała do życia?

Trzeba sięgnąć po wspomagacze, sama woda to za mało. Każdy organizm potrzebuje dobrego pożywienia, bo to podstawa pięknego i zdrowego wyglądu. Do nabycia znajdziemy całą gamę nawozów, które zasilą i użyźnią ziemię oraz odpowiednio "nakarmią" rośliny ozdobne, kwitnące, drzewa i krzewy dekoracyjne, owoce, warzywa, zielniki i trawniiki.Nawozy znajdziemy zarówno w postaci sypkiej, jak i płynnej.

Kiedy stosujemy zabieg?

Różne rośliny mają różne wymagania, ale na pewno wszystkie w tym samym okresie, czyli na wiosnę potrzebują bodźca do odpowiedniego wzrostu.

Nawozy dzielimy na dwie grupy:
1. Organiczne, czyli wyselekcjonowane w sposób naturalny np. tzw. kompost, obornik, nawozy zielone.
2. Nawozy mineralne zawierające ospowiednie składy i ilości dobranych pierwiastków, które ukierunkowane są na konkretne działanie.

Dostarczają do gleby mikro i makroelementy konieczne do wzrostu i życia roślin. Ważne jest, żeby nie "przedobrzyć" z nawożeniem, ponieważ grozi do spaleniemi i wyniszczeniem rośliny. 

Dla osób nie mających możliwości stosowania nawozów organicznych proponujemy nawozy ekologiczne pochodzące ze sprawdzonych źródeł, zajrzycie, zapraszamy:
https://bioconieco.pl/Nawozy-do-roslin-c367