15 maja to Międzynarodowy Dzień Rodzin - taka ciekawostka z kalendarza świąt nietypowych. I wiecie co? Zainspirowało mnie to święto do pochylenia się ponownie nad stylem Zero Waste. Już wiemy, że to styl życia, trochę wizjonerski, niezwykle ekologiczny, ekonomiczny i etyczny, w którym nasza produkcja odpadów spada do minimum, a te które powstają stają się naszymi zasobami. 

Bardzo mądrą i zdrową promacją wspomnianego stylu jest stosowanie bambusowych szczoteczek do zębów, które świetnie czyszczą jamę ustną i są całkowicie biodegradowalne. W 100% bambusowy trzon pochodzi ze zrównoważonych upraw i ma przy tym działanie antybakteryjnie. Używane przez całą Rodzinę dają nadzieję, na zdecydowanie lepsze jutro dla naszych dzieci.

Jeśli więc nasza świadomość ochrony środowiska naturalnego wzrasta i jest już na takim poziomie, że z rozmysłem  zmieniamy produkty użytkowe na ekologiczne, to szczerze zachęcam do wymiany szczoteczek zwykłych na bambusowe.

Warto wiedzieć, że bambus to jedna z najszybciej rosnących roślin na świcie, która podczas swojego życia produkuje o wiele więcej tlenu niż inne drzewa. Uprawa bambusa nie wymaga żadnych sztucznych nawozów. 

Desing szczoteczek zachwyci każdego swoim wyglądem i naturalnym lookiem, a każdy gość odwiedzający naszą łazienkę może zatrzymać się w pędzie codzienności i zastanowić się dokąd ona nas zaprowadzi bez prawdziwego, a nie udawanego stylu EKO.

Zachęcam do sprawdzenia produktów Zero Waste, w tym szczoteczek bambusowych
https://bioconieco.pl/ZERO-WASTE-c857