Jemioła to pasożyt roślinny, który kojarzy nam się najczęściej z życzeniami i całuskami, gdyż zawieszony świątecznie w grudniu pod sufitem, miał być symbolem pokoju, zdrowia i płodności.

Ale nie tylko….

Herbatki z ziela jemioły wpływają na regulację metabolizmu naszego organizmu. Regulują ciśnienie krwi. Jemioła bowiem obniża wysokie ciśnienie krwi i podwyższa, gdy cierpimy na niedociśnienie. Przeciwdziała stwardnianiu tętnic, korzystnie wpływa na nasze serce i cały układ krążenia. Poza tym wspomaga walkę z cukrzycą, ponieważ picie herbatki z jemioły wspiera pracę trzustki (odpowiedzialnej za produkcję insuliny), ma także działanie przeciwmiażdżycowe. Łagodzi dolegliwości menopauzy.

 

Przepis naparu na regulację ciśnienia:

1 łyżeczkę herbatki z ziela jemioły zalać na noc szklanką zimnej wody. Rano napar należy lekko podgrzać i przecedzić. W ciągu dnia przechowujemy  zaparzoną herbatkę w termosie  i spożywamy ją mniej więcej w równych porcjach trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Kurację stosujemy pół roku, następnie robimy pół roku przerwy.

Herbatkę z ziela jemioły i wiele innych znajdziesz u Nas - kliknij tutaj ⇒ https://bioconieco.pl/category/pa/3/?q=herbatka

Zapraszamy!!!